• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ALLAH BİZ MENEN..!

09 Temmuz 2015 Perşembe 01:24


ALLAH BİZ MENEN..!     (Allah bizimledir..!)

Nuri ve Hüsnü Erkilet Paşa’nın projesi gerçek oldu..! Turan ordusu kuruldu..!

Eskiler; “sorma kişinin aslını, sohbetinden bellidir..!” derler. Bizim kültürümüzde, bir insana;  baban kimdir? ne iş yapıyorsun? gibi, onu rahatsız edecek direkt sorular sormak ayıp olarak kabul edilir…


Bakan bir göz için, görmek; asıldır... Bu sebeple, bir nesnenin ne olarak gözüktüğü, insanın durduğu yer ile ilgilidir. Şekere bakıp ta;  tuz görüyorsanız, yanlış yerde duruyorsunuz demektir. Durduğunuz yeri değiştirmeniz gerekir..!


Siz, çiçeği böcek görüyorsunuz diye; çiçek, böcek olmaz..!  Sadece; sizin gördüğünüz şey, böcek olur... ve siz böcekli bir bakışa sahip olursunuz. Böyle bir bakış açısı; insanı, hayatın hakikatlerinden koparır, mahcubiyet ve yalancı kabuller yaşatır. 


Türk milletinin, dünya ile bitmemiş ve asla bitmeyecek olan, dünyanın da; Türk milleti ile bitmemiş bir imtihanı olduğu, yalancı kabule ihtiyacı olmayan tek gerçektir…


1941 yıllarıydı… Sovyet Rusya, Almanlarla mücadele ediyordu... 


Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği, ikinci dünya savaşını fırsat olarak görüyor, Orta Asya'nın bozkırlarından topladığı; Özbek, Tatar, Kırgız, Türkmen (oğuz) vs. Türk boylarını, Alman birliklerinin önüne sürüyordu. Almanlar, Sovyet Sosyalist Cumhuriyet Birliği askerlerini esir etmiş; içlerinde Yahudi arıyorlardı... 150-160 kadar Türkistanlı esiri ayırmış; Yahudi zannıyla onları kurşuna dizmişlerdi. 

Savaş boyunca, Milli Türkistan Birlik Komitesinin aktif bir üyesi olarak çalışan Dr. Baymirza Hayit, kurşuna dizilmek için ayrılan esirler arasında bulunuyordu... 


Alman SS subayları, sünnetli olması sebebiyle onu Yahudi zannetmiş ve bu sebeple onun son arzusunun ne olduğunu sormuşlardı, Dr. Baymirza Hayit son defa iki rekat namaz kılmak istediğini söyledi. Alman SS subayları çok şaşırdı… 


Yaptıkları tahkikat neticesinde; Yahudi oldukları zannı ile öldürdükleri şahısların, orta asya Türk boylarından Müslümanlar olduklarını ve Dr. Baymirza Hayit’in bir Türk olduğunu öğrenince, durum Führer’e ( hitlere) rapor edildi..! 


Bu sefer de Alman nasyonel sosyalistlerin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği askerleri içinde yakaladıkları Türk boylarına mensup şahısları, bir plan dâhilinde kullanmak düşüncesi ortaya çıktı.


Nuri Paşa’nın ve Hüsnü Erkilet Paşa’nın da gayretleri neticesinde Türkistan’a hürriyet gelir düşüncesi ile Turan Kurtuluş Ordusu kuruluyor kalplerinin üzerine; “Allah Biz Menen” yazılıyordu… Birliğin sembolü olarak; birbirine karşılıklı bakan iki hilalin ortasında, 5 köşeli yıldız seçiliyordu… ve altında; “Allah Biz Menen” yazısı Türk güçlerinin moral ve motivasyonunu artırıyordu... zira; bu cümle Hz. Peygamberin Nur dağında Hira mağarasında; “korkma Ya Eba Bekir..! Allah bizimledir..!” cümlesini hatırlatıyordu.


Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler birliği askerlerinin  içinde bulunan, Türk boylarının çocukları, yine Alman birlikleri içindeki Türk çocuklarıyla çarpıştırıyorlardı... 


Biri; nasyonal (sosyalist), diğeri; enternasyonal sosyalist (komünist) iki materyalistin savaşında, İslam inancının yağız Türk çocukları; hürriyet mücadelesi veriyordu... ve kurban olarak seçiliyordu.


Allah, gerçekten; “Biz Menendi… ( bizimleydi… )” 

Yıllarca iki materyalist düşünce, biri; nasyonal (sosyalist), diğeri; enternasyonal sosyalist (komünist) birbirleri ile çatıştı… Ancak; Türk milliyetçiliği düşüncesi Faşistlik ile suçlandı.


Bugün de Sincan (Doğu Türkistan)’da oruç tuttukları için Uygur Türkleri katlediliyor, ancak;  faşistlikle suçlanan, yine; Türk milliyetçileri oluyordu..! 


Baktığımız fotoğraf bize karikatür olarak gözüküyorsa, durduğumuz yeri değiştirme zamanı geldi demekti..! Çünkü Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktu..!


Allah, gerçekten; “Biz Menendi… ( bizimleydi… )” 

Bundan birkaç gün önce, Turan orduları adında Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan bir araya geldi. Ortak bir Türk  gücü oluşturuldu...  Uygur (Sincan bölgesi)nde ( oruç tuttukları için Müslümanlar öldürülüyor) doğum sancısı oluyor, doğu Türkistan’ın üzerine bir güneş doğuyordu... 

Doğan güneş yüzlü çocuğun adı; Turan’dı..!

Herkese selam ve saygılarımla…

Av. Zekai Gül

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI