• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ALLAH YOLUNDA ŞEHİT OLANLAR İÇİN ÖLÜ DEMEYİNİZ

01 Eylül 2015 Salı 11:50

Allah yolunda şehit olanlar için ölüler demeyiniz. Çünkü onlar diridirler siz hissetmezsiniz. (Ayeti kerime)


Bize bu vatanı ve varlığını Türk varlığına armağan eden önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına teşekkürü bir borç biliriz.

Bu Toprak, Bize Vatan Olacak..!


Şehidim, sen yüksünme ve de üzülme… Bu toprak bize vatan olacak..!

Allah'ın rahmetiyle geldik, yine; Allah'ın rahmeti ve şefkati ile gideceğiz. Allah’tan geldik. Allah'a geri döneceğiz.  Aşk ile tertemiz geldik. Cehalet ile kirlendik. 

Bilgi ile temizlenecek, muhabbet ile besleneceğiz…

İnsanda cehalet (kirlenme,) öğrenme durunca başlıyor. Yaradan, imanlı gönüllerde ki kirlenmeyi, dört şey ile temizliyor: İman, su, toprak ve ateş: 


Ateş, bazen insanın gönlüne muhabbet ile düşüyor. Bazen ise, insanın hamuruna bulaşmış günahlar ,nar- ı cehennem ile buluşuyor. 

Bizi temizleyen ateş, umarım ki peygamber ve kuran aşkı olsun. Hamurumuza nar- ı cehennem dokunmasın.


Bazı şeyleri ise kan temizliyor. Şehidin dökülen kanı, topraktaki ihaneti temizler.


İman ile yanan kalplerin yere dökülen kanları, topraktaki ihaneti temizlerken, ortaya çıkan acı; bir dua formunda gökyüzünde vatan adlı ideali çiziyor.


Seni çok özledik Ya Resul Allah…


Allah'tan geldik. Yine, Allah'a döneceğiz inşallah…


Şehadet bir vesile, Aşkın bir vuslat, imanın bir hakikat olacak. Toprak ise vatan olanda, üzerinde ezan okunacak,dağlarında ve tepelerinde bayrağımız dalgalanacak. Adı Mehmet olanın; önderi Hz. Muhammed olacak. 
Bu vatan..!


Uğruna verilen mücadele ile Türk devleti kıyamete kadar duracak…


Türkçe konuşulacak. Türk-çe durulacak. İnsanın imanı olacak. İnsanın, insana inancı konuşulacak. Yine söylüyorum;  toprak üzerinde durulan vatan olacak. Bu toprakta, teröriste sayın, edepsize şerefli diyen rezil olacak. 


İşte o zaman, Allah bizden razı olacak… Toprak ise vatan olacak… Şehidin kanı, kan… Rab-be yükselen dua olacak. Kevser'in başında, Resul Allah bulunacak. İşte o gün, bize bayram olacak.


Şehidim sen üzülme ve de yüksünme..! Bu toprak, sadece bize (Türk’e) vatan olacak..!


Bu vatan bize yar, ağyara (başkasına) diyar ve bi yar olacak…

Hulasa, herkes Mustafa Kemal olacak..!Hepinizin kalb-i Pak-i Muhammediyenizden öperek,(Muhammedi olan kalbinizden öperek sevgi ve saygılarımla…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI