• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CİDDE’DE NE OLUYOR?

02 Haziran 2014 Pazartesi 12:58

Cidde’de çok güzel şeyler oluyor… sanırım…

29 Mayıs 2014 tarihinde Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde, basın ateşimiz Sayın Bahaatin Akyön’ün çabaları neticesinde uluslar arası bir tanıtım gerçekleşmiş ,  Samsun standı açılmış ve çok geniş bir rağbet görmüştür.

Bu başarı, öncelikle Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın  ve Cidde Basın Ateşesi Bahaattin Akyön’ün birlikte ortak başarısıdır.

Öncelikle şunu ifade edelim ki; Suudi Arabistan’da yayınlanan Laylaty dergisi, çok geniş olarak Samsun’dan ve sahip olduğu tabiat güzelliklerinden övgü ile bahsetmekte ve Büyükşehir belediye başkanından söz etmektedir.

Aynı dergi, Samsun’un İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük sağlık merkezi şehri konumunda olduğunu ve çevresinde bulunan Ladik / Havza kaplıcalarıyla romatizma, kadın hastalıkları, sinir hastalıkları gibi v.s hastalıkların termal tedavisi için öneminden bahsetmektedir.

Samsun şehrinin, uygun fiyatlarla alışveriş yapılabilecek  bir ticaret merkezi olduğu, şehirde mücevher ve altın ticaretinin yaygın olduğu vurgulanmaktadır.

Bafra , Kızılırmak deltasında, çok çeşitli kuşların barındığı, Kuş Cenneti ve  balık göllerinin olduğu, Çarşamba ilçesinde 120 hektar bir alana sahip Hacı Osman Ağaçlığı adında yeşillik bir alan bulunduğu ifade edilmektedir. 

Şehrimizin mutfağı ve damak zevkinden bahsedilirken, kalkan balığı vurgusu yapılmakta ve Samsun mutfağının çeşitliği  ve leziz olduğu ifade edilmektedir.

Suudi basınında, Samsun hakkında çıkan bu yazı, uluslararası bir platformda biz Samsun’luları onure etmekte ve bu güzel tanıtım sebebiyle şehrimize gelecek Suudi misafir ve kardeşlerimizi heyecan ve muhabbetle selamlamaktayız. Emeği geçen herkese en derin sevgi ve şükranı sunmayı bir borç biliyoruz. 


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI