• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ORDUYA SADAKAT , ŞEREFİMİZDİR!..

14 Nisan 2015 Salı 16:17

ORDUYA (MORAL DEĞERLERE ) SADAKAT , ŞEREFİMİZDİR!..


Bizi , bu topraklara bağlayan bazı değerler vardır.Bu moral değerler , üzerine bastığımız toprağı, vatan haline getiren yüce değerlerdir. Bu değerler, bizimle adeta konuşur, bizi terbiye eder, yol gösterir ve öyle ki ; psikolojimize yön verir… ses verir…

Biz toplum olarak, ordu- millet vasfında bir ulus olmamız sebebiyle, bu moral değerleri , kahraman ordumuzun , yani ; mehmetçiğin temsil ettiğine inanırız.Bu sebeple , ordumuzla övünür , orduya karşı yapılan hiçbir şeyi , sosyal bilincimizde affetmeyiz.O yüzden ,orduya sadakatı şerefimiz olarak görürüz.

Türk Ulusunun sahip olduğu moral değerleri temsil eden kahraman Türk ordusuna karşı, ABD ‘li küstah bir albayın, askerlerimizin başına geçirdiği çuval , Ulusumuzun moral değerlerine karşı, psikolojik saldırı olarak tarihe geçmiştir.O gün yaşadığımız bu travma sebebiyle , bir sosyal paramaetre olarak söyleyeyim ;  geçtiğimiz senelerde, Türk toplumunun bilinç altı , bu olayı kabul etmemiş , bir gurup vatandaş, taksimde bazı Amerikan askerlerine aynı çuvalı giydirivermiştir. Bu Türk Milletinin ordusuyla ile ilgili Rabbine karşı yaptığı fiili bir duadır.Adı mehmetçik olan orduya, kimsenin çuval geçiremeyeceğini, bilinç altında kabul etmeyen Türk Ulusu, kavli(sözlü ) ve kalbi yapılamayan duayı bilinç altındaki refleksleri ile fiilen göstermiştir.

Ordusu güçlü olan toplumların , güçlü moral değerleri olur ve bu moral değerlerden beslenen o toplumun sanatçıları , müzüsyenleri, mimarları, sporcuları …. vs . kendinden emin ve güçlü olur. Bu sebeple , kahraman ordumuzun imajına küçücük bir gölge düşürülmemesi, bilinçli her Türk vatandaşının ve herkesin görevidir.

Aksi kanaatte bulunmak , Türk milletinin şuur altının doğru okunamaması anlamına gelmektedir.

Bir dua nazmı ile söyliyeyim ;

Şu kopan fırtına Türk Ordusudur , Yarabbi ..!

Ta ki ..! Yükselsin ezanlarla müeyyed namın.

Galip et ..! Çünkü , son ordusudur , bu İslamın …!  ( Yahya Kemal Beyatlı )


Herkese , saygı ve sevgilerimle…..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI