• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN-MEKKE ARASI UÇAK SEFERLERİ!

02 Ağustos 2014 Cumartesi 19:31

22 yıllık dostum, ağabeyim, büyüğüm Prof. Dr. Hışam Uceymi  27.07.2014 tarihi itibari ile Samsun’a  geldi. Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde bulunan Ummul Kur’a Üniversitesi,tarih ve medeniyet kürsüsünde öğretim üyesi olan ve ayrıca bu bölümün başkanı  bulunan sayın Prof. Dr. Hışam Uceymi Bey, defarlarca İstanbul  ve Bursa’yı ziyaret ettiğini, ancak  Samsun’a yaptığı bu ziyaret ile Türkiye’yi daha fazla anladığını ifade etmiştir.

Samsun ve Samsun çevresinde bulunan turistlik yerlere  birlikte yaptığımız ziyaretlerle Samsun’a hayran kalan Prof.Dr. Hışam Uceymi, Atatürk anıtını ziyaret etmiş ve bu ziyareti ile tarihimize verdiği önemi göstermiş bulunmaktadır. Ve ayrıca, Cidde’den Samsun’a direk uçak seferlerinin olması halinde, birçok Suudi ziyaretçinin şehrimize geleceğini ifade etmiştir.

Samsun’da yaptığı gezi fotoğraflarını facebook'da,  arkadaşları ile paylaşan Hışam Uceymi Hoca, Mekke’de bulunan arkadaşları tarafından birçok defa telefonla  aranmış ve hepsi de Samsun’a hemen gelmek istediklerini belirtmişlerdir. Ancak; Samsun'a direk uçak seferlerinin olmaması nedeni ile şehrimize gelememişlerdir. Şehrimize gelemeyen bu değerli Suudi dostlarımız , şuan itibari ile Samsun Mekke arası direkt uçak seferlerinin başlatılmasını beklemektedir.

Hocamız ile Samsun gezimizden sonra,Uzungöl ‘e yaptığımız ziyaret neticesinde, Uzungöl’ün bir turizm cenneti haline getirildiğini gördük.

Uzungöl’de  gördüklerimiz aklımıza Samsun’un gizli cenneti , Ayvacık ilçesini getirdi. Ayvacık ilçemizde aynen Uzungöl gibi bölgenin önemli kültürel değerleri ve tabiat harikası olması sebebi ile bir turizm cennetine dönüştürülmesi gerekmektedir.

Bütün bunların yapılabilmesi için öncelikli olarak; Cidde-Samsun arası direkt uçak seferlerinin başlatılması, ayrıca Samsun’da Suudi Arabistan’ın bir Fahri konsolosluğunun bulunması gerekmektedir sanırım.


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI