• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KIYAFET YARGISINDAN VAZGEÇELİM

23 Kasım 2016 Çarşamba 16:32

İnsanların üzerindeki kıyafetlere bakarak, önyargıyla karakter analizi yapıp neden hemen onları başkalaştırıyorsunuz hiç anlamıyorum?

 

Hele de kıyafete göre namus ölçümü yok mu! Benim çileden çıktığım andır.

 

Açıklıkla, kapalılıkla namus ölçmek kimin haddine?

 

Alnında mı yazıyor insanların. Karşıdan bakıp anlam yüklüyorsunuz?

 

Namus; ette, sütte, kıyafette değildir.

 

Ayrıca bana göre namus kelimesi yolsuzluk, hırsızlık, hainlik gibi saymakla bitmeyen suçların barındığı bir çoğunun içinde bulunmaktadır. Birde diğer cepheden bakanlar var. Eteği kısa, kolu kısa diye düşünenler. Nasıl bir bakış açısıdır anlamıyorum.

 

Ondan namusun uzakta olduğunu eteğinin kısalığı başının açık oluşumu belirliyor. Neye göre karar verip, böyle çirkin bir suçlamalarda bulunuyorsun? Artık gerçekten yeter. Kendinize iş bulun, uğraş bulun düşün artık şu masum insanların yakasından...

 

Hiç mi elinizden bir iş gelmiyor gidin bir deniz kenarına, elinize bir poşet alın kıyıdaki çöpleri toplayın. Hem doğaya hem başkalarına hem de kendinize iyilik yapmış olursunuz.

 

Bırakalım artık başkalarının hayatına dil uzatmayı, dönüp biraz da kendimize bakalım. Hepimiz bu dünyada hayatımızı en iyi şekilde yaşamaya geliyoruz. Ve bir o kadar da kısa olduğunu biliyoruz. Umutsuzluklarla, çabalarken, pişmanlıklarla boğuşurken her gün bir öncekinin aynısı gibi kahrolası namusla güne başlıyoruz.

 

Kılık kıyafetle uğraşmayı bırakın, ‘KILIK KIYAFET DEVRİMİ’ ‘olalı uzun yıllar oldu. Kitap okuyun, gazete okuyun, şiir yazın, günlük yazın ''Kalbinize''  dokunun. Tene bağımlı  değil, insanlığa ve vicdana bağlı yaşayın.

 

Sevgiyle kalın..

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI