• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

13 ŞUBAT DÜNYA ÖYKÜ GÜNÜ VE EDEBİYAT ŞÖLENİ’NİN ARDINDAN

18 Şubat 2016 Perşembe 13:45

SEVGİLİ ŞAİR YAZAR VE DEĞERLİ KONUKLARIMIZ

 

Bafra Kültür ve Sanat Etkinliklerini Destekleme Derneği’mizin 12-12-13. 02,2016 tarihindegerçekleştirdiği 13 Şubat Dünya Öykü Günü Edebiyat Şölenine göstermiş olduğunuz ilgiye ve bizlere vermiş olduğunuz desteğe şahsım ve yönetim kurulum adına çok teşekkür ederim.


Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşlarının ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkararak yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlar. Yöresel etkinliklerin yanı sıra iller arası iletişim kurulmasını sağlar.


Derneğimiz; Bu bağlamda aramızda bulunan ve emeği geçen tüm şair yazar ve konuklara şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederim.


“Güzel şeyler yapmak, güzel şeylere vesile olmak ve insanların gönlünde yer tutmak, esas başarı budur. Yani şu gök kubbede hoş bir seda bırakabiliyorsak, her ne makam ve mevkide olursak, hangi sıfatla toplum içinde yer alıyorsak alalım temeli insan olan kültürel faaliyet içinde olmak kadar güzel bir şey yoktur.


Bu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde devam eden derneğimizin mutlaka eksiklikleri var, yapılması gereken belki daha çok şey vardı ama zamanın çok kısa ve çalışmaların uzun olması bazı aksaklıklara yol açmış olabilir, anlayışınıza ve hoş görünüze sığındık.  Bu amaçla kaymakamız Halis Arslan Beyefendinin ve belediye başkanımız Zihni ŞAHİN bir ve beraber olarak, omuz omuza vererek, sosyal ve kültürel eksikliklerimizin giderileceği bir çalışmalar içinde görmek bizleri heveslendiriyor. Bu nedenleyolumuza devam ediyoruz, etmeye de devam edeceğimiz umuyoruz.


Bu kış günü bu kadar yoğun katılımı sağlayan bir anlayış edebiyata ve sanata verilen değerden kaynaklanmaktadır. Şiir köprü gibidir, gönülleri birleştirir. Bu yüzdendir ki: 


‘’Şiir deyince aklıma bir iki söz geldi, eklemeden geçmek istemiyorum: Cemal Süreye: Şiir, eğlence niteliğini hiç taşımayan bir sanat dalıdır. Asi bir sanat. Bizde öbür dalların temelinde şiir vardır. Yeni sanatlar şiirden koparak doğabilir. Türkiye gibi ülkeler batıya karşı ilk rövanşlarını edebiyatla alacaklardır. Hele şiirdeki lirizm olanağı büyük bir üstünlüktür. Ceyhun Atuf Kansu İse: Şiirde doğa ve halk gibidir. Az gelişmişliği aşar, çiçeği yağmuru, yüreği ve diliyle, şiirler bir ozan duyarlığı ile okunmalı. Az gelişmişliği hep aşar. En eski bir kaledir şiir. Yürek ve çağın ortasındadır, ulusal ve evrenselin orta yerindedir. Tokat’ın ve Sivas’ın yollarında uzun yıllar şiirleriyle at koşturan rahmetli Cahit Külebi ise: Şiir en zengin, en görgülü bulunduğumuz ata kalıtımızdır. Şiirimiz, Anadolu’ya ve halkımıza yönelmek bütün sanat dallarına bakarak önde gitmiştir. Bu amaçla çıktığımız bu yolda bizlere gönül vererek kilometrelerce uzaktan aramızda olan; İstanbullu, İzmirli, Yozgatlı, Tokatlı, Sivaslı, Adanalı, Antalyalı, Amasyalı, Gaziantepli, Ankaralı, şair ve yazar dostları aramızda görmek bizlere onur verdi.’’


Derneğimize çok önemli katkılarda bulunduklarının inancı ile. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarımız için çok önemlidir.
En içten dileklerimle sizleri şahsım ve yönetim kurulum adına saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Merhaba

İremcikdergisi&İsmail Sezgin
02 Ekim 2016 Pazar 14:47

Merhaba Sevgili,Gönül Dostu.Edebiyatın evrenselliği ile, Yeditepeden,Selam olsun.Değerli eğitici,öğretici yazılarınızı Makalelerinizi takip ediyorum.Tebrik eder, Saygılar sunarım..İsmail SEZGİN

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI