• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ANNELER GÜNÜ

11 Mayıs 2013 Cumartesi 11:04

Anneler günü bu yıl yurdumuzda daha farklı anlamlar yüklenilerek kutlanmaktadır.. Yıllardan beri halkımıza kahpeliklerinden hiç taviz vermeden, emperyalist güçlerin maşalığını yaparak, soysuzluklarına her geçen gün yeni soysuzluklar, adiliklerine her geçen gün yeni adilikler ekleyenleri de analar doğurdu.
 
Onlar da bu topraklarda doğdular. Onlarca yıl ülkemizin kaynaklarının heba olmasına çalıştılar. Halkımızın kınalı kuzularının, kundakta ki bebelerin katili oldular.
 
Görevlerini yapmak için çırpınan insanları öldürdüler. Ağa babalarının planladığı her türlü adiliği uygulayarak varlığını bu güne kadar sürdüren terör örgütü üyelerinin sonunda insan olduğu, onları doğuranların da analar olduğu kavranıldı.
 
Halkımıza da o anaların göz yaşlarının kuruması gerektiğini kavratmaya çalışıyorlar. Adi de olsalar, alçakça planların parçası da olsalar, devlete karşı baş kaldırıp isyan etseler de sonuçta onları da birer ana doğurmuştur. 
 
Analar onları kucağına alıp, büyütürken canilik yapmalarını istememiştir. Canilik için onları doğurmamıştır. Canilik yapsınlar, halka kan kustursunlar diye doğurduklarını yetiştirmemişlerdir. 
 
Burada sorumluluk sahibi olanlar neden gerekli önlemleri almamışlar da o caniler yetişebilmiş? 
 
O canilerin yetiştiği bataklık neden kurutulamamıştır? Bataklığı kurutma önlemlerini alamayanlar, almaya kalkıpta ortalıktan kaldırılanlar, yok edilenler bunlar yeterince konuşulmadı. Konuşulsa da sonucun değişmeyeceği, sadece lafın uzayacağı ortamdayız. Ortalıkta AKİL adamlar dolaştırılırken, onlara insanların yanaşmasını da yine dolaştıranlar türlü önlemlerle engellemeye çalışmaktadır.
 
İnsanlar akıllarında beliren soruları soramamaktadırlar. Sorulara ve halka engel olunmaktadır. Sayıları bazen üç beş çapulcu deyip geçiştirilen eşkiyaların, canilerin ülkemizi terk etmeleri için girişilen pazarlıkların hangisini hangi sorumluluk sahibi ne kadar bilebilmektedir? 
 
Ülkemizde üç beş çapulcu denilen caninin, eşkiyanın, emperyalist güçlerin maşalarının analarının ikna edilmeleri gerekirken, neden yüreği yanık analara yüklenilmekte? 
 
Ya da çapulcuların yanlarına yeni katılmalarını engellemek, o uğurda gerekli önlemleri almak gerekirken; devletine bağlı sessiz, hatasız, kusursuz insanlara neden yüklenilmekte? 
 
Yetiştirdiği kınalı kuzularını hiç ardına bakmadan devletinin hizmetine gönderen anaları ikna turları düzenlenmektedir. Neden hep o analardan fedakarlık beklenmekte ? O analara bazen gaz ikram edilmektedir. Yeterli olmadığı zamanlarda da coplu ikramlara devam edilmektedir. Vatan ve bayrak uğruna ölümü seçen atalarımızın, dedelerimizin kemiklerini sızlatırcasına bayrağımıza yıllarca hakaret edenler el üstünde tutulmakta oldukları görülmektedir. Bayrağımızı gururla taşıyan ana kuzuları ve anaları da daha diri olsunlar diye sulanmakta, gazlanmakta, coplanmaktadır. Bunu da yine anaların doğurdukları uygulamaktadırlar. Bu durumu yaratanlar , ortalığa salınan AKİL adamlarından neden davranış dersi almamaktadır ? Neden akıllı davranışın yollarını öğrenmemektedirler? 
Sadece AKİL halka mı gereklidir ? Halkı koyun gibi görenlere de gerekmez mi ? Yoksa onların AKİL hocalarına ihtiyaçları yok mu ? Onlar doğuştan mı akıllı ? Şimdi analar günü. Diyeceğim ki sorumluluk sahibi herkes şapkasını önüne koyup düşünsün. Hemen, okumadan, bilmeden, düşünmeden yoksun nice insanlar da şapka karşıtı laflar söyleyip konunun dışına taşacaklar. 
 
Sözüm şu; Herkes iyice düşünüp kararını kendisi versin. Analar ağlamasın. Analar ağlatılmasın. Analar için ağlanılmasın. ”Cennet anaların ayakları altındadır” Analar, güvenlik güçlerinin ayakları altında olmasın. 
 
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. Bütün annelerin ellerinden öpüyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI