• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GÜLDÜRÜRKEN DÜŞÜNDÜRMECE

19 Nisan 2013 Cuma 17:15

Karikatürist, uzunca cümlelerle değil de, birkaç kalem darbesiyle çizgileri kağıda  dökerek izleyicilerine düşüncelerini aktarır.

 
İzleyeni de düşünceye sevk eder. Karikatüre bakan kişiyi bazen neşeli şekilde güldürürken, bazen de acı acı  güldürür.
 
Eğer siz de aynı anda hem neşeli şekilde gülmek, hem de acı acı gülmek istiyorsanız  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Karikatür Kulübü tarafından düzenlenen Samsun'lu karikatür  sanatçısı Murat İlhan'ın sergisini mutlaka ziyaret edin.
 
İlkadım Kampüsü, Samsun Yüksek Okulu salonunda sergilenen karikatürler arasında  çok ilginç çizimler var. Karikatür sanatçısı aklımızdan geçmeyen çok ilginç  noktaları yakalayıp, başarılı çizimler yapmış. Sanatçımızı kutluyorum. Aldığı yirmiyi aşkın  ödüllerin sayılarının da otuzları, kırkları aşması temennimi buradan kendisine iletmiş olayım.
 
Karikatür severlere serginin 24  Nisan gününü de kapsayacak şekilde açık olacağını anımsatmış olayım.
Karikatür Topluluğu Danışmanı Yrd.Dr. Doç. Tarık Yazar ve Karikatür Topluluğu Başkanı Özkan Arabacı sergiyi ortaklaşa düzenlemişlerdi. Karşılamalar  güzeldi. İkramlar güzeldi. Sergilenen eserler de güzeldi. Fakat ben yine de burada gördüğüm bir aksaklığı   belirtmeden geçmeyeyim. 
 
Davetiyede  açılış saati 13.30 olarak belirtildiği halde sergi henüz  hazır değildi. Saati  dakik olarak kullanmada titiz değiliz, değil mi?
 
Gerçekte hangi toplantıda belirtilen saate uyulmuş ki? Bu  aksaklığa genelde hemen  her toplantıda rastlarız.
 
'Her şey zamanında' sloganının  sağlıklı uygulanmasını görebilmek  beni  mutlu eder. Öyle sanıyorum ki herkesi de  mutlu eder.
 
 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI