• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

LAFTA KALMASIN

24 Eylül 2013 Salı 12:22

Üniversitelere kayıtlar yapıldı. Kontenjanlardaki eksikliklerin giderilmesi için ek kontenjanlara baş vurular da tamamlandı. Yüksek okullar açılmaya başlandı. Tamamlanamayan birkaç konudan biri de öğrencilerin barınma sorunudur.

Bu iktidar her basamaktaki öğrencilerle ilgili çalışmaları karmaşık hale getirmeyi kendisine görev sayarak; eğitim sistemini özentisinde olduğu izlenimi verdiği “ARAP” saçına çevirmekte yeterince başarılı olduğu düşüncesindeyim. Eğitim bakanı böyle başarıya imza atar da yurtlardan sorumlu bakanımız geride durursa hiç olmaz. Sayın bakanımız hem gençlikten sorumlu olacak. Hem de geride kalacak.

Genç ve dinamik bakan için yakışık alır mı ? Hiç yakışık almaz. O da işleri “ARAP SAÇI” na çevirebilmek için aktif rol almalı idi. Aldı ve başardı. Kız ve erkek yurtlarını ayrı alanlara taşıdı.Aynı alan içindeki kız ve erkek yurtlarını birleştirerek,sadece kızlara veya sadece erkeklere tahsis etti.Böylece sadece “Gençlik ve Spor” dan sorumluluğun dışında Gençleri birbirinden uzaklaştırmaktan da sorumlu olduğu izlenimini almış olduk.Kendisine bir önerim olacak; ileriki yıllarda şayet eğitim bakanı olursa öğrencilerin ayrı sınıflarda nasıl okutulabileceğinin de çalışmasını yapmalıdır.

Çünkü; yurtlarını ayırdığı öğrenciler, diğer saatlerde aynı alanları, aynı salonları, aynı kafeteryaları ,kütüphaneleri kullanmaktadırlar. Genelde erkek öğrenciler, yurt haklarını kaybederek dışarıda özel yurtlarda kalmak veya ev tutmak zorunda kalıyorlar. Benim de sözüm burada başlıyor. Başkalarının sorumluluk alarak öğrencilerle ilgilenmelerini, onlara yatacak yer, barınacak ev, yurt temin etmelerini sadece eleştirmek … Öğrencilere, kayıt sırasında meydanlara çıkıp, yardımcı olmayanlar,sorumluluk almayanlar, bol konuşup, sadece eleştiri yapma hakkını kendilerinde görmeleri ne derece doğrudur? Çalışmaları hep lafta kalanlara sormak istiyorum.
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI