• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

DİNOZORLAR..!

14 Ağustos 2012 Salı 14:03

Dinazorlar yüzyıllar önce nesli tükenen ve dünya yer yüzünden varlıkları tamamen silinen canlılardı. Devasa cüsseleri, keskin dişleri vardı. Ama beyinleri küçüktü. Rivayet o dur ki, nesilleri dünyaya çarpan bir göktaşı sonrası tükendi. Günümüzde ise bazı müzelerde artık dinazorların fosilleri sergileniyor. 
 
Biz hiç dinazor fosili görmedik. Görmedik ama, dinazorların evrim geçirdiğini biliyoruz artık. 
 
Evrim teorisini bile alt üst eden bu dönüşüm sonrası, dinazorların artık iki ayaklı olduklarını mutlaka makam odaları olduğunu ve altlarında da mutlaka son model bir jeep ve kaynağı belli olmayan bir madenlerinin bulunduğunu biliyoruz.
 
Bu dinazorlar karşınıza bazen kooperatif başkanı olarak çıkar, bazen birlik başkanı, bazen de sendika başkanı olarak çıkar. Görünüş insanidir ama içerde ki ruh, soyları tükenen atalarının dışa vurumudur. Kıtalar yerinden oynar, dünya değişir ama bu dinazorlar hep aynı kalır, hiç değişmezler. 
 
Yıllar geçer ama onlar yine aynı koltuktadır. Hükümetler düşer, darbeler olur, sel olur, deprem olur, dünya yıkılır ama yine onlar o koltuklardadır. Onlar için değişen bir şey olmaz. Bulundukları kurumun kaynaklarını har vurup harman savururlar, kimse denetlemez. Denetlenseler bile nasılsa 'Minareyi çalan kılıfını uydurur' 
 
Bu dinazorların geçmişleri de enterasandır. Yoktan nasıl var oldukları bilimsel tez konusudur. Yani, daha düne kadar modeli eskimiş döküntü bir araç kullanırken, bugün hangi hünerle son model jeeplere bindikleri gerçekten şaşılacak bir durum değildir aslında. 
 
Viski içerler, kadın düşkünüdürler, alem yaparlar, şatolarda otururlar. Ara sıra umreye giderler, ama döndüklerinde yine bildiklerini okurlar. Makam odalarına bakınca sanırsınız bir putperest, ama kendileri hacıdır. Yada öyle görünmek işlerine gelir. 
 
Hiçbir seçimi kaybetmezler, kongre ilanlarını hiç göremezsiniz. Namaz niyaz ederler, ama içkili restorantlarda üyelerine rakı içirirler. Kafayı bulan üye ise tabi ki bu dinazorlara oy atar.
 
Hiç bir seçimi kaybetmezler dedik de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısı bile bunların yanında gölge de kalır. Yıllar boyu süren saltanat arkadaş. Hiç seçim kaybetmezler. Nedir bu işin sırrı merak etmiyor da değiliz hani.
 
Bulunmaz hint kumaşımı bunlar.. 
 
Makamlarından aldıkları kaynaklarla bürokratları umreye götürürler. Kimin parasıyla yaparlar bunu beli değil. Esnafın parasıyla mı, milletin parasıyla mı, devletin parasıyla mı!.. Kimse hesap sormaz!.. 
 
Emin olunuz, siz mezara girersiniz onlar yine o makamlarda olurlar. Her konuda yasa çıkaran hükümetimiz şu dinazorlara da bir el atıverse. Yıllar boyu süren şu saltanata bir dur deyiverse hani. Krediyse devlet veriyor, çakasını atmak, ceb doldurmak, komisyon almak, alem yapmak, saltanat sürmek bunlara.  Faizleri düşürmekse onu da hükümet yapıyor zaten, sömürmek, zenginleşmek bunlara. 
 
Ee.. Peki siz neden bu kadar havalısınız, 'Elin .... gerdeğe girmek' denmez de ne denir buna. Hayat size güzel beyler. 
 
Ama unutmayın 'Keser döner sap döner, bir gün gelir hesap döner' 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI