• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUN KARANTİNAYA ALINMALI

04 Ekim 2011 Salı 21:30

 

 
Yazının başlığına bakıp, sözün bana ait olduğunu sanmayın. 14 yaşındaki yeğenine tecavüz edip, hamile bırakan amca ile ilgili habere, Mynet'de yorum yapan bir okuyucunun sözü bu. 
 
Samsun'dan hemen hemen hergün taciz, tecavüz ve cinayet haberleri geçiliyor. Bu haberleri Türkiye'nin her bölgesinden insanlar okuyor. Bizler de bu haberleri yeri geliyor, sansürlüyoruz. Ama maalesef bunda başarılı olamıyoruz.

Çünkü bir gün içerisinde çok sayıda taciz, tecavüz ve cinayet haberi sisteme düşüyor. Önüne geçilecek gibi değil anlayacağınız..  Bu haberlerin ve olayların şehrimize verdiği zarar ise hayli büyük. Bir kişinin yaptığı yanlış tüm Samsun'a mal ediliyor. 
 
Olayın bir de diğer tarafı var.  'Yayınlamayın kardeşim' diyebilirsiniz.. 
 
Ancak biliyor musunuz en çok okunan haberlerin başında bu kategoride yer alan haberler geliyor. Bir gazeteye yada internet gazetesine baktığımızda, gözümüze takılan ve dikkatimizi çeken ilk haber belki de bu olaylar oluyor. Şimdi buradan 'Bu tarz haberleri servis etmeme ve yayınlamama kararı alalım' önerisinde bulunsak, ne değişecek. Emin olun hiç birşey değişmeyecek. Öncelikle burada toplumun bu haberlere tavrını koyması gerek.
 
O haber, konulan her türlü ambargoya rağmen yine de Türkiye'nin gündemine düşecektir. Çünkü şehir insanının bu konuda bir tavrı yok.
 
Tecavüzcülerle ilgili olarak TBMM'de görüşülen bir yasa tasarısı var. Ve hala tasarı olarak bekliyor. Bu tasarı ile ilgili olarak, dönemin Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda görev almıştı. Tasarı ile ilgili bu nedenle sayın Öztürk'le karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Tasarının kamuoyunda 'Hadım Yasası' olarak algılandığını anımsatan Fatih Öztürk, tasarının acilen yasalaşması taraftarı.
 
Bakın; Öztürk, bu konuda neler söylüyor.
"Milletvekilleri olarak mecliste bu tasarı üzerinde çalıştık. Bu tasarı tecavüzcülerin ilaç yöntemiyle tedavi edilmesini amaçlıyordu. Yani bu tasarı söylendiği gibi hadım yasası değil. Sonuçta bu uygulamanın caydırıcı bir özelliği olacak. Çünkü bu bir sapkınlık ve hastalık. Bunun tedavi edilmesi gerekiyor. Toplum bu tür olayları artık kaldırmıyor. Hele de ensest olayları hiç kaldırmıyor. Bu sapkınlığın önlenmesi için mücadele edilmelidir."
 
Gelelim yaygın basın organlarında 'Samsun' başlığı altında yayınlanan bu haberlerin şehrimize vermiş olduğu zarara. İsterseniz bunu ben anlatmayayım. Yapılan yorumlar anlatsın.
 
Samsunda yaşanan bir tecavüz haberine yapılan yorumlar(Mynet)
 
kdurmaz
Çok ilginç ne zaman haberleri açsam mutlaka samsundan böyle bir vaka cıkıyor,komsularımdan samsunlu olanların mutlaka böyle çarpık bir ilişkisi var ve yeni bir işe girdim orda bile samsunlular diğer insanlara göre bir tuhaf,yemin ediyorum tez konusu olur acilen bilim adamları incelemeli, sadece benim dikkatmi çektigini düşünüyordum megersem herkes aynı düşünüyormuş...
 
5n5k
yine mi samsun arkadaş genellememek gerek ama bu kanı bozuk sayısı çok orda
 
06atalay1986
bu samsunu bılım adamları ıncelemelı burda bısey var
 
ea.redbull
hala hala yine samsun topranıza birileri lanetmi etti hergün burda tecavüz olayı bencede samsun karantinaya alınmalı bir yanda 14 yasında bir kız diğer yanda 59 yasında bir moruk allah akıl versin
 
koraycetindbzz
Yahu her 10 taciz tecavüz haberinin 8 i Samsun'dan çıkıyor... Bu nedir arkadaş??
 
locopoco
Haberin başığıgı okuyup kesin samsun dedim dogru cıktı.
 
alihydrmnts
çok enteresan ya samsun dan başka yerde gazeteci yok yada bu samsunun ahlakı aşırı bozuk kusura bakmayın samsunlularda haberler hep samsunu gösteriyo olaya gelince iğrençlikten başka bişey degildir 15 yaşında ya körpe 59 yaşındasın bre hayvan nasıl bir bünyeye sahipsin...
 
*********************************
 
DİP NOT: Adamlıkları gölgeden ibaret, suretsiz vede kişiliksizlerin kaleminden irin akmakta. İşe yaramaz bedenleri yetmezmiş gibi, en temiz yanları olan gölgelerini bile kirletebilen bu pirelere hatırlatmak gerek.. 
 
GÖLGELERİN ADAMLIĞI OLMAZ.. ADAMLARIN GÖLGESİ OLUR..
 
Güneşten kaçanlar, kendi gölgesinden korkanlar..
Şişmiş egoları yüzünden yalnızlığa mahkum zavallılar.
Kendi çıkarı söz konusu olunca ar, namus, onuru bir kenara bırakanlar
Akıllı, yetenekli başarılı, büyümüş, olgunlaşmış; ama bir o kadar ham, bir o kadar kof, bir o kadar tatsız insanlar..(Alıntı)
 
Tarifin bir adı, bir cismi yok.. Onlar hep aramızdalar. Boşuna aramayın onları göremezsiniz.. Çünkü pire kadar ufacıktırlar..

Zahit ayağıma dolaşma
Pençemiz uymaz nala zahit!
Akıncı derviş ile dalaşma
Kurt benzemez kelb kula zahit!
(Neyzen)
 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI