• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ELİF GİBİ DİK CESUR YÜREK GALİP ÖZTÜRK

24 Ekim 2016 Pazartesi 14:51

Elif gibi dik, vav gibi mütevazi olmalı insan hayatta.  Zalimin  değil, mazlumun yanında olmalı.. 

 

Doğrunun yanında olmalı insan; Her türlü haksızlığa uğrasa da mazlumların sesi olmalı. Tek başına da kalsa haykırmalı, tükürebilmeli zalimin yüzüne..  

 

-------------------


Hayata karşı dik olan, doğrunun yanında olanlar  er geç kazanacaktır..

 

Elif olmak, kar tanesi kadar soğuk, bir o kadar narin olmaktır..

 

Elif olmak,  hırçın dalgalar kadar asi, durgun sular kadar mağrur olmaktır 

 

Elif olmak,  güneş kadar yakıcı, bir o kadar aydınlık olmaktır..

 

Elif olmak, başı çekmektir, zorluklara, sıkıntılara dur deyip her yerde her suretle ve her daim 'İŞTE BURADAYIM' diyebilmektir. 

 

-------------------


17-25 Aralık sonrası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hain yapının mağdur ettiği işadamlarına "Çıkın konuşun" derken, kimler cesaretli davrandı, kimler sus pus oldu!


Yargıya, emniyete, askeri birimlere sızan bu hain yapının üyeleri, uydurdukları Selam Terör Örgütü bahanesi ile kimlerin telefonlarını dinledi, kimleri akla zarar suçlamalarla mağdur etti.  


17-25 Aralık öncesi ve sonrası himmet parası vermediği için  bu yapı tarafından  mağdur edilen kaç işadamı var, hangisi çıkıp konuştu yada hangisi buna cesaret edebildi?


FETÖ terör örgütünün kamu da ki bağlantılarından korkanlar, ne yazık ki; 17-25 Aralık ve 15 Temmuz sonrası bu milletin önünde ne nefer olabildi, ne de bayrak..

 

-------------------


İçlerinden bir kaç tanesi cesaret gösterip FETÖ'nün kumpaslarını ve oynadığı çirkin oyunları deşifre etti. 


İşte o isimlerden bir tanesidir Galip Öztürk! 

 

Galip Öztürk, FETÖ tarafından mağdur edilen ve buna rağmen sessiz kalan işadamlarına örnek bir mücadele sergilemiştir.


17-25 Aralık sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çıkın konuşun" dediğinde korkmadı, ateşten gömleği giydi ve FETÖ yapılanmasının kendisine yönelik kurduğu kumpasları bir bir anlattı. 


Galip Öztürk o  tarihte tüm bu kumpasları anlatırken de aslında büyük de bir risk aldı. Ama susmadı!


Galip Öztürk her fırsatta "Himmet parası vermediğim için bana kumpas kurdular" dedi. FETÖ ile mücadelede kimileri sessiz kalmayı tercih ederken, o hep haykırdı.  


Galip Öztürk, 15  Temmuz hain darbe kalkışması sonrası da milletin sesi oldu. FETÖ yapılanmasının kumpasları sonucu Gürcistan'da yaşamak zorunda kalan Galip Öztürk, Fethullah Gülen cemaatinin ne derece tehlikeli olduğunu, kumpasları nasıl kurduğunu yılmadan, bıkmadan dillendirdi, elif gibi dik oldu!

 

-------------------


Galip Öztürk yaklaşık 2.5 yıl FETÖ kumpasları nedeniyle Gürcistan'da yaşadı. Ve sonunda 'yeniden yargılanması' yönünde çıkan karar ile vatanına, yani Türkiye'ye döndü. İlk ziyaretini de  baba ocağım dediği Samsun'un Ayvacık ilçesine yaptı. 


2.5 yıl süren hasret, çile ve sıkıntıların ardından Galip Öztürk, baba ocağında "Babamın yatağında uyudum" dedi.  Çünkü baba candır, babaocağı vatandır.


FETÖ ile mücadelede Elif gibi dik olan Galip Öztürk ile baba ocağında sevincini paylaşanlarla tokalaşırken  bira ara göz göze geldik. 


Elini uzattı, tokalaştık ve Vav gibi mütevazi şu sözler döküldü ağızından "BİRLİKTE BAŞARDIK"

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI