• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

İMEF VE İNTERNET MEDYASI

31 Mayıs 2012 Perşembe 16:26

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu'nun(İMEF), Basın İlan Kurumu işbirliği ile ilkini gerçekleştirdiği 'İnternet ve Yeni Medya Konferansı' için Rize'deydik. Oldukça verimli ve bir o kadar da keyifli bir konferans oldu bizim için. 

 
Ülkenin her köşesinden internet medyası mensupları ve gazeteciler cemiyeti başkanları konferansa katıldı. Bütün gazetecileri birarada bulan Rize halkı ise, bizlerden ilginç isteklerde bulundu. Anladığımız kadarıyla Rize'li vatandaşların şu ara tek derdi, 'Çay'..
 
Hemen hemen her sokakta yada konferansın yapıldığı kültür merkezinde bizleri gören vatandaşlar, 'Bizi özel sektörün eline bıraktılar. Ha.. bunlarıda yazın' diyerek dert yandı. Başbakan Erdoğan'ın memleketi Rize'de, vatandaşların büyük bir çoğunluğunun tek geçim kaynağı çay olunca, dertde elbette büyük oluyor demekki. Halk, çay'a verilen fiyattan memnun değil, bu nedenle özel sektörün eline bırakıldıklarını düşünüyor. Bizden yazması, maksat Rize'li uşakların gönlü olsun..
 
Gelelim esas konumuza.. İnternet ve Yeni Medya Konferansı'na, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın yanı sıra çok önemli isimler katıldı. İMEF Genel Başkanı Nizammetin Bilici, ensonhaber imtiyaz sahibi Serkan  Kalemciler, rotahaber imtiyaz sahibi Ünal Tanık, burada internet medyası ile ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Konferans sonrası Kalemciler ve Tanık ile sohbet ettim. Her ikiside mütevazi duruşlarıyla, bizlere örnek ve yol gösterici oldu. Bir yılını henüz yeni tamamlayan internet haber portalımızda, bu konferanstan fazlasıyla bilgi aldı. Özellikle ensonhaber imtiyaz sahibi Kalemciler'in "Önemli olan ne kadar tıklandığınız değil, yaptığınız haberin etkisidir" sözü, dikkat çekiciydi.
 
Tanık'da tüm mütevaziliğiyle "Birbirimize destek olalım" diyordu. Tıklanma egosunu, hit raporu saçmalıklarını fazlasıyla aşmış bu insanların baktığı tek şey, haberin etkisi ve haberde kullanılan dil..
 
Onlardan çok şey öğreneceğiz. Çünkü yolun başında bulunan bizlere öğretecekleri çok şey var. Benim orada gördüğüm tek şey ise büyüdükçe küçülmeyi bilen insanlardı. İnternet medyası Samsunda da, her geçen gün de kendini geliştiriyor. Bu noktada İMEF'in şehrimize bir temsilcilik ataması yapmasıda, oldukça önemli. Şehrimizde bulunan internet medyası, bir olduğu sürece daha da güçlenecektir. 
 
Son söz olarak; Dönüş yolunda İMEF Genel Başkanı Bilici ve ekibi ile Rize'den Samsun'a güzel bir yolculuk yaptık. Yol boyunca ilginç ve bir o kadar da keyif sohbetler oldu. En keyifli sohbet ise 'Yerli Otomobil' konusuydu. Sohbet sırasında elektrik ve hidrojenle çalışan otomobil konusunda, üretilen zengin fikir ve öneriler, gecenin bir yarısında Genel Başkan Bilici'nin dahi uykusunu kaçırdı. Ve o da bu sahbete 'Arkadaşlar yerli otomobili yaptınızmı bilmiyorum ama çok güzel uyku kaçırıyorsunuz' esprisiyle katıldı. 
 
Bu arada free enerji konusunuda atlamadan, sevgili Gökhan kardeşimize bu alandaki arayışında başarı diliyorum. 

Ayrıca federasyon başkanı Bilici'den İMEF'in ilkini düzenlediği konferansın bir ayağınıda Samsunda yapmak için söz aldık. Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın da Rize'de söylediği gibi 'internet Medyası Gümbür Gümbür geliyor'
 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI