• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OYUNA DİKKAT!..

26 Ekim 2011 Çarşamba 14:23

Önce 24 askerimiz şehit oldu, ardından da Van'da büyük bir deprem.. 

 
İçimiz acıyordu, öfkemiz kınından taşmıştı, kimimiz iyi oldu dedi deprem için, kimimiz ise farklı görüşler ortaya attı. Çünkü terörist saldırılarının da yoğunlaştığı bir ilimizdi Van. O yüzden hemen ayrıştırdık içimizde o bölgeyi, ve tabir yerindeyse faşistce bir tutum sergiledi çoğumuz. 
 
Sokakta kime sorsanız 'Doğu' denildiğinde, gösterdiği ilk tepki belki nefretle karışık bir duygu olur. Kimide konuya daha iyimser yaklaşıp bölge halkının terörist saldırılarla ilgisinin olmadığını savunur.
 
Herkesin 'Doğu' ile ilgili görüşü, tezi ve savunması farklıdır.
 
Benim, tüm bu yaşananlardan çıkardığım ve gördüğüm ise şudur. Terör örgütü artık bu ülkeyi bölemeyeceğini anlamıştır. Ve artık ideolojik bir kavgası da yoktur. 
 
Terör örgütünün son zamanlarda gerçekleştirdiği eylemlere baktığınızda göreceğiniz tek şey şudur.. 
 
'Doğu'dan nefret edilsin ve Batı bölgeyi dışlasın'
 
Evet, bana göre terör örgütününde amacı budur. Kendisinin yapamadığı 'ayrıştırmayı ve bölmeyi', bize yaptırmak. 
 
Bunu, son olarak Van'da yaşanan depremlede görmüş olduk. Öyle tepkiler verenler olduki, çoğumuz buna şaşırıp kaldık. 
 
İşte 'Bizim askerimizi kuş gibi avlayacaksınız, sonrada yardım isteyeceksiniz' sözünün altında da, belkide terör örgütünün bizlerde oluşturmak istediği bu psikoloji yatmaktadır diye düşünüyorum. 
 
Bu ülkenin misak-ı milli sınırları bellidir. Terör örgütünün ise bu sınırları bölmeyede asla ve asla gücü yetmeyecektir. Gücü yetmediği için de artık strateji değiştirmek durumunda kalmıştır. 
 
Terör örgütü artık gerçekleştirdiği hain eylemlerle, bizleri sınamaktan öte farklı bir oyun oynamaktadır. Çünkü bu milletin sınanacak sabrıda, sağduyusada kalmamıştır. Ve bunada terör örgütü çok iyi bilmektedir. O yüzden sinir uçlarımıza, kalbimizin merhamet ve insancıl güdülerine sürekli 'can yakıcı' vuruşlar yapmaktadır.
 
Cinayet şebekesi o yüzden askerimize, polisimize hatta ve hatta 'Gelin ve damatıda' öldürün diyerek talimatlar yağdırmaktadır. Terör örgütü artık köşeye sıkışmıştır. Bölge halkıda yıllardan beri süren bu saldırılardan yaka silker hale gelmiş ve tepkilerini de ortaya koymaya başlamıştır. 
 
Sözün özü kendilerinin yapamadığını bizlerde oluşturmaya çalıştıkları nefret ve kinle yapmaya çalışıyorlar. Bu tuzağa bu millet düşmez arkadaş..
 
Şehitlerinin acısını yüreğine gömen bu millet, Van'a kuçak açtı işte. Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın, gelen yardımları sabote etmeye çalışırsanız çalışın, yemez arkadaş, yemez. 
 
Bu millet bilseki akacak olan kanının son damlasıdır, yinede sizlere bu meydanı bırakmayacaktır. Çünkü batısından doğusuna her karışı, her vilayeti Türkiyedir..
 
Son söz olarak Dağda yediğiniz kuru ekmek 'Bu ülkenin fırınlarında pişiyor' dağda içtiğiniz su 'Bu ülkenin barajlarından geliyor' dağda üşümemek için sarındığınız battaniye 'Bu ülkenin fabrikalarında yapılıyor' kısacası kendinize ait sandığınız herşeyiniz kurşun sıktığınız bu ülkenin..

Haram olsun..
 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI