• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OĞLUM FIRAT'A MEKTUP

22 Mayıs 2016 Pazar 17:03

Sana bu mektup, sadece sana... Yiğit omuzlum, bozkurt bakışlım, mert adamım, sadece sana....

 

Hiç kesişmedi seninle gözlerimiz. Aynı sofrada hiç oturmadık. Doğum sancını da ben çekmedim, seni adam gibi yetiştirmenin zorluğunu da.. 

 

Aynı sevdaya tutuşmuştuk seninle biz. Aynı nazlı geline gönül vermiş, bu ülkeyi karşılıksız sevmede buluşmuştuk. 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez'demiştik ya Cengiz ağabeyin şahadetinde, o zaman duymuştum ben senin sesini taaa İzmir'den Samsun'a...

 

Oğlum demiştim o zaman da...İşte benim oğlum..Benim oğullarımdan biri...Doğurduğum oğlum Göktürk Vatan'ın ağabeylerinden biri...herif oğlum:)

 

Teminatım oğlum, gururum oğlum, Başbuğum'dan emanet oğlum..Bir bıçak darbesiyle değil de, namertçe muameleyle uçmağa varan oğlum...

 

Islak imzalı dilekçesiyle 'Bizi öldürecekler'diyerek çare arayan,bölgesinin milletvekiline derdini defalarca anlatıp, dermansız kalan oğlum...Mensubu olduğu parti milletvekillerinin, o sağ iken , elele tutuşup'Burada bir ülkücünün burnu dahi kanamayacak'diyerek üniversitesine polis kontrolünde! değil de, yönetim desteyiğle giremeyen, yaşarken sahipsiz kalan oğlum..

 

Sağ iken bir, şehit iken çok olan oğlum!...


Ocak Genel Başkanımın kimselere emanet edemeyip, kendi elleriyle, sakladığı oğlum..

 

Anayım ben...

Sana benzesin keşke diye, bir oğul yetiştiriyorum. Acını yaşayacağım yaşayabildiğim kadar...Kimseye kendimi güçlü göstermek zorunda da değilim. Şimdi metanetsiz durmak, seni yaşarken sahipsiz bırakmaktan daha insanca, biliyorum.
Gecem de, gündüzümde, kalemimde, sözümde, yetiştireceğim her öğrencimde, sen hep olacaksın,söz veriyorum...

 

Affetme sakın bizi, küs bize oğlum, Fıratım..

 

Kim bilir ne güzel büyürdün sen.

 

Sana sahip çıkamadığımız için, özür diliyorum..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI