• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BİR BAŞKAN DÜŞÜNÜN Kİ!

28 Ağustos 2016 Pazar 17:53

Daha önceleri çokça dile getirdiğimiz rahatsızlığımızın başında Belediye Başkanlarının “Salon Adamı” olmaları geliyordu.

 

Doğrudan halka hizmet kurumunun başındaki insanların yerli yersiz tüm açılış törenlerine, alakalı alakasız tüm seminer ve etkinliklere katılarak boy göstermesi ve objektiflere poz vermesi kimsenin memnuniyet duyacağı bir durum değil elbette ki…

 

Halkın oyları ile seçilen hizmet adamlarının, medyanın gündeminde olma ihtiyaçlarını bu tarz katılımlarla değil, yapılan hizmetin başında durarak gidermeleri daha doğru olacaktır.

 

Ancak biz bu durumu bile eleştirirken daha vahim olanı ile karşılaştık ne yazık ki. Bu işe yeni bir boyut kazandıran Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, haberini aldığı hiçbir düğün merasimini kaçırmıyor maşallah…Bu tabloya şahit olunca, aklıma birden Şener Şen geldi… Yeşilçam’ın efsanelerinden olan Şen, bir filminde tüm gün düğün ve nikâh merasimlerini gezerek tebriklerini iletiyor ve sonrasında avuç avuç şeker topluyordu. Komik ve akıllıca bir sahneydi aslında ama bu benzetme de uymayan kareler vardı. Şener Şen para kazanmak için şeker topluyordu ve bu yüzden tanıdık tanımadık tüm düğünlere gidiyordu. Peki, Togar niçin gidiyordu?

 

Başkan Togar’ın resmi twitter hesabında dikkatimi çeken bir hususu doğru tahlil edebilmek için uzunca bir süre yakinen takipçisi olmaya devam ettiğim de, Sayın Togar’ın, Şener Şen’den hiç de geri kalır yanı olmadığını fark ettim. Üşenmedim saydım, 18 Ağustos ile 28 Ağustos arasındaki 10 günde toplam 25 Düğün ve türevi merasimlere katılmış. Ben üşenmedim saydım ama Sayın Togar’da üşenmemiş ve gittiği her düğünü birer birer aile isimleri ile sayıp yazmış… Çalışkan adam vesselam…Bu detayı fark edince birkaç şey düştü aklıma ve kendime soramadan da edemedim! Bu adam peki hiç fakir fukaraya gitmez mi? Her gittiği merasimde takısını takıp mutluluklar dileyen başkan, neden hafta sonları eline birkaç pazar poşeti alarak kapı kapı dolaşmaz? Neden garibanın sofrasında oturup çayına ortak olmaz? Yapmadığını nerden biliyoruz diye sorarsak kendimize, cevabı da yine kendimiz veririz! Yaptıklarını nereden biliyorsak yapmadıklarını da oradan biliyoruz!Sayın Başkan! Halkın oyu ile hizmet adamı seçildiniz. Düğün merasimlerine gidip takı takmak, resim çektirip twitter da paylaşmak eğer sizin asli göreviniz ise, garibanların kapısını çalmak, sosyal ve yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak da bir o kadar görevinizdir. Mülkiyeti halka ait olan makam araçlarınızın ve yakıt masraflarının sadece zenginlerin değil, fakirlerin de cebinden çıktığını unutmadan, yaptığınız ziyaretlerin eşit tutulmasını sağlamalısınız!Halk, kendisine hizmet etmek üzere Başkan seçer. Düğün merasimine ahali de katılır zaten. Lütfen sosyal hesaplarınız da, biraz da elit olmayan halk ile kucaklaşırken çektiğiniz resimleri görelim. Malum fındık zamanı, biraz da Fındık bahçelerinde yevmiye ile çalışanların yorgunluğuna ortak olurken attığınız twitleri de okuyalım.

 

Zengin fabrikatörün oyu ne ise, garibanın oyu da o! Hatırlatayım dedim…

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI