• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BİZE AYAR MI VERECEKSİNİZ?

05 Haziran 2016 Pazar 10:27

Yapmış olduğumuz işin sorumluluğu bizlerin objektif davranmasını gerektirir. Şahsi ve nefsi duygulardan arınarak, olayları tarafsız bir şekilde değerlendirmeyi, sözümüzün halkın sözü olduğunu bilmeyi, şehir için, insan için fayda getirecek ne varsa o amaca hizmet etmeyi; İnsani, vicdani ve ahlaki bir görev olarak kabul ediyor ve bu bilincin ışığında yazılarımızı kaleme alıyoruz.

“Vurun Abalıya…” sloganıyla hareket edip, bir kişinin yahut kurumun sürekli yanlışlarını köşeye taşımayı değil, her kurumun ve kişinin doğrusunu da yanlışını da buradan duyurmayı doğru buluyoruz. Dün eleştirdiklerimizin bugün kaliteli icraatlerini kaleme alışımız, Basın’ın tarafsız, objektif olduğunun ve kimseye kin beslemeyip, minnet de etmeyeceğinin en güzel kanıtıdır zaten.

 

Birkaç gün önce “Hanım Elleri” başlığıyla kaleme aldığımız köşe yazımızda; Tekkeköy Belediye’sinin kadınlara yönelik yürüttüğü “Giyim – Tasarım eğitimi projesi” ile ilgili pozitif düşüncelerimizi beyan etmiştik. Bu proje çerçevesinde birçok kadının meslek sahibi olduğunu, kadınların topluma kazandırıldığını, maddi özgürlükleriyle beraber aile ekonomisine de katkıda bulunacaklarını ön görerek, kısacası bu projenin ne gibi katkılar sağladığını yazmaya çalışmıştık. Bahsi geçen o yazı, günahıyla sevabıyla bir Belediye’nin faydalı bir iş yaptığını değerlendiren bir yazıydı. Kaldı ki; Birkaç yazı öncesinde de yine Tekkeköy Belediyesi’nin icraat noktasında eksikliklerini ve Belediyecilik faaliyetlerini eleştiren, daha çok çalışması gerektiğini ifade eden bir yazı yazarak bahsi geçen kurumu yine köşemize taşımıştık.Öyle ki; “Ağacın kurdu içinde olur” misali, yazılan o pozitif yazı ışığında kurumun yaptığı projeyle övünç duyacaklarına, sırf köşe yazısında kendi isimlerine yer verilmediği için emekçi eğitmenlere psikolojik baskı uygulayan, “Sakın yazıyı dillendirip paylaşmayın başınız yanar” şeklinde aba altından sopa göstermeyi tercih eden kimseler de çıktı maalesef.Yazıyı baştan sona okuyup, “Benim adım neden yok, benim ismim olmadan eğitmenlerin ismi nasıl yazılır, ” sözleriyle kompleks durumlarına girerek, şahsımı ve gazetemizi “Gazetecilik bilgisinden yoksun” haline bakmadan eleştirme cüretini gösteren adını kurumun resmi sitesinde dahi göremediğim “çözüm merkezi sorumlusuna” birkaç cümle ile cevap verme durumu hasıl olmuştur.


Şayet taziye duyurusu gibi baştan sona isim şeklinde teşekkür listesi hazırlayacak olsam, şahsınızın bu listede yine en sonlarda olacağını bilmenizi belirtmek isterim. Yürütülen proje Tekkeköy Belediyesinin bünyesinde icra edildiği için, bahsi geçen kurumun en tepesindekine, Başkanına teşekkür etmek yeterli iken, hiyerarşik sıralamada yeri en altlarda olan bir görevlinin böyle bir beklentiye düşmesine de doğrusu çok üzülmüş bulunmaktayım. Yaklaşık 8 ay boyunca eğitmek zor bir zanaat olmasına rağmen insan eğiterek kursiyerlerine bir şeyler katan eğitmenleri, sırf bu yazıdan doğan kompleksleriniz nedeniyle baskı altına alarak küçümser ifadelerle alçaltmaya çalışmanız, yükselmek için bile onlara ihtiyacınız olduğunu çok açık bir şekilde göstermektedir.Gazetemizin bize yer verdiği bu köşede her daim hakkı ve halkı savunan bir yazar olarak, insan nezdinde kim faydalı işler yapmış ise onlara yer verdik ve yine onlara yer vereceğiz. Kompleks durumlarınız sebebiyle yazının kurum içerisinde ve diğer platformlarda yayılmasını engelleme girişimlerinizin hiçbir sonuç getirmeyeceğini, 24 saat geçmeden yazının binlerce kez okunup onlarca kez farklı platformlarda paylaşılarak yayınlandığını bilmenizi isterim.Ne gazetemiz ne de şahsım makam kompleksleri ile etrafına saldıranlara pabuç bırakmayacaktır. Biz sizlerin ve tüm kurumların olumlu ve olumsuz her icraatlerini her daim buradan haykırıyor olacağız, endişelenmeyin.Gazetelere ve gazetecilere ayar vermek niyetindeyseniz, sorarlar adama “Çözüm Merkezi” sorumlusu olan birinin olayları çözümlerken izlediği yol bu mu? Diye.Konunun kurumunuz adına hayret ve utanç verici bir durum olduğunu, sizleri daha iyi değerlendirip eleştirebilmemiz için koltuklarınızı siper olarak kullanmamanızı ifade ile belirmek isterim.

 

Sevgiyle Kalın…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI