• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GÜLEN SÜRECİNDE KİM NE KADAR SUÇLU

11 Ağustos 2016 Perşembe 15:20

Ne kadar da kolay söyleniyor 


"FİLANCALARIN DA SORUMLULUĞU YOK MU ?"


Peki bu sözü söyleyenlerin aidiyeti olan kesimlerin sorumluluğu yok mu ?


İyiniyetle ta 70'li yıllardan bu yana kiralık evini veren, deri veren, gerektiğinde cüz'i de olsa para, kırtasiye, kum, tuğla veren, dershanesine çocuğunu veren, gazetesi alanların vs. vs. vs. lerin hiç bir sorumluluğu yok mu ?


Dindar mütedeyyin insanlara, başta TSK olmak üzere tüm siyasi kapıları kapatan, kazara iktidara (ortak yada tek başına) gelindiğinde sürekli "darbe" imaları ile diken üstünde tutan, partileri kapatan kesimlerin günahı yok mu ?


İktidara gelen siyasetçileri, patates ve soğan yetiştiriciliği dışındaki her türlü iç ve dış siyasi tasarruflarında ve politika tayinlerinde "açıklamalar yapmak, gece geç saatlere kadar gn.kurmay'ın ışıklarını açık tutmak ve genç subaylar iması ile" hizaya getirmeyi vatani vazife bilen, bu nedenle siyasi iktidarı AB ve ABD ile iyi ilişkiler kurmak yoluyla "meşruiyet arama" mecburiyetinde bırakan tüm kesimlerin (gazeteci, yazar, iş dünyası, bürokrasi, asker vb.) hiç sorumluluğu yok mu ?


Siz hiç 1960 darbesi ve 9 mart'ı adam gibi eleştiren 3-5 kisi kişi dışında sol, sosyal demokrat veya Atatürk maskesi taşıyan birilerini gördünüz mü ?


Yada 


Evladının yemin törenine katılmak için gittiği askeri birlikten içeri alınmayan başörtülü anneleri gördüğünüzde neler hissettiniz ?
Ya da onlar ne hissetti acaba ?


Evladı; içki, kumar, uyuşturucu, yanlış arkadaş edinmesin, kız peşinde koşmasın ve erkek arkadaşlar edinip yoldan çıkmasın endişesiyle okul ve dershaneleri bu gözle taramak zorunda bırakılan anne-babaların duygularını ve onların bu dershaneleri neden seçmek zorunda kaldıklarını hiç düşündünüz mü ?


Şimdi onlar ve çocukları ne kadar suçlu ?


GÜLEN'in 1960'lı yıllarda ABD-NATO tarafından kurulan örgütlerin bir görevlisi olduğu söyleniyor bu günlerde. Doğruysa eğer bu bilgiyi bu güne kadar halkın anlayacağı şekilde paylaşmayanlar kimlerdi ? TSK bu yüzden mi göz yumdu yapılanmaya. Bu yüz den mi her konuda darbe gerekçesi yaratan TSK bu konuyu darbe gerekçesi yapmadı ?


Bu millet kumpas davalarına (çoğunluk olarak) neden inanmıştı gayet iyi biliyorsunuz.


Kazan kaldırmakla başlayıp yeniçeri ocağının topa tutulması ve her bir yeniçerinin oluşan nefret sonucu "fareler" gibi öldürülmesi ile son bulduğu zannedilen,


Sultan Abdülaziz'in öldürülmesi ile tekrar başlayıp 150 yıldan bu yana devam eden askeri isyan ve darbelerden dolayı "yeter ulan" karşı isyanı sebebi iledir.


Bu şerefsiz fetocular yargı çemberinde herkese kumpas düzenlemişler bu doğru. Ama TSK darbe veya müdahale'yi aklından bile geçirmez iken bir seher vakti bigünah alıp götürülmedi. 2003-2009 arasında iktidarı askeri davalarda savcıların yanında yer almaya itecek o kadar çok haklı sebep ve delil var ki say say bitmez.


Devletin tehdit altında olduğunun göstergesi sayılabilecek MİT tır'ları ve Dışişleri tapeleri'nden sonra 17-25 Aralık operasyonu FETO işinde saf belirleme tarihleridir bana göre.


İşin öncesine dair bir sürü mazeret ve milyonlarca suçlu gösterilebilir.


Ama sonrası için hiç bir mazeret yok. Diretk devlete yapılan bir saldırı sözkonusu çünkü.


Siz açık ve yekten devlet tehdit altındayken neredeydiniz ?


Kumpas davalarında karşısında olduğunuz savcıların yanında mı, yoksa karşısında mı ?


Hala mı onların iddianamelerini söylenip duruyorsunuz.


Tüm toplumu suçlu ilan etmek, "kumpas davalarındaki gibi" olayı sulandırmak anlamına gelir ki sonunda hiç suçlu kalmaz.
Varsın herkes bu sofradan payını alsın bakalım !


Kimin kaşığında daha çok günah var görülsün.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI