• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN

14 Ağustos 2015 Cuma 19:43

Bir ülke düşünün ki, ne arbedeler atlatmış ne günler geçirmiş, ne insanları büyütmüş ve ne insanları yok etmiş…

Yani bir ülke düşünün 600 yıllık imparatorluktan sonra yeniden filizlenmek için 100 yıldır uğraşmış, nice Başbakanları nice Cumhurbaşkanlarını bu ülkeye hizmet ettileri için öldürmeye kalkmış veya öldürmüş…

Bir ülke düşünün 21 yüzyılda halen siyasetinin genleriyle oynanan…


Bu devirde diye başlar bu devrin insanları, ama asıl olan bizim zamanımızda diye başlayan tecrübeli insanlar değil mi?

Gaza litaratürde, İslam dinini korumak veya yaymak amacıyla Müslüman olmayanlara karşı yapılan kutsal savaşa verilen isimdir. Yani gaza sadece ve sadece İslam dinini korumak ve yaymak için yapılır. Amaç Müslümanlara gelecek tüm kaza belaları önlemek ve onları korumak olmalıdır. 

Bakıyorsunuz ülkemizin gündemine hükümetin kurulup kurulmayacağı ve koalisyon olup olmayacağı ile ilgili. Takibi ülke hükümetsiz kalmamalı, halk size bu gücü kendilerini yönetmesi için verdi. 

Lakin unutmamak gerekir ki, yapılanların “Halka hizmetin hakka hizmet” olduğunu bilerek yapmak gerek.  Şimdi hakkın yanında olmayı kendine düştür edinmiş bir parti ile, yıllarca İslami olan her şeye karşı çıkmış bir partinin yan yana olmasını bırakın, görüşmeler yapması bile saçma bence.

Bakınız başörtüsü meselesi, imam hatip meselesi, 28 şubat meselesi ve burada saymakla biteremeyeceğim bir sürü meseleyi başımıza dolayan zihniyet şuanda pazarlık yaptığınız zihniyettir.

Size bu halk bu zihniyetten bıktığı için oy verdi. Artık istikrar istedi, 13 yıl boyunca istikrarı destekledi. Sizin rahavetinizin ve güç zehirlenmeniz dolaysıyla bazı kaçaklar ortaya çıktı. Bu kaçakların farkına varınız ve bunları kapatmak için emek harcayınız. 

Halk nezninde istenen bir seçimdir. Lakin yapılacak olan seçime bu kadrolarla ve bu listelerle gitmek mantıklı değildir.

Siz siyaset değil “Gaza” yapıyorsunuz ilk önce onu anlamanız gerekmektedir. 

Gazanın amacı İslam’a zarar verenlerle bir olmak değil, İslama zarar vermek isteyenlere karşı güç olmaktan geçer.  2002’de “Allahallahallah” nameleriyle çıktığımız bu yoldan “ALLAH, ALLAHHH” yakarışlarıyla dönmek istemiyoruz. 


İsteyenleri de biliyoruz, onun için gazamızı mübarek kılacak yeganegüçe dua ediyoruz. Yöneliyoruz ve istiyoruz rabbimizden; “GAZAMIZI MÜBAREK KIL”

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI