• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

HERKES KONUŞUR O YAPARDI

15 Haziran 2015 Pazartesi 13:11

Gün birlik günüymüş, yapılmazmış edilmezmiş, bu haksızlıkmış, bu bir tekrar yenilenme, tekrar dirilme günüymüş. 

Nasıl yani?

Yapmayın, etmeyin. Kimle nasıl dirileceğiz?

Ülke hali hazırda bir hükümet kurmuş değil. Senaryolar havada uçuşuyor. Bütün partilerin ağızlarının suyu akıyor. Kasada 2 milyar dolar para var yenmeyi bekleyen. 

Bana siz hangi davadan bahsediyorsunuz Allah’ınızı seversiniz. Hakan Albayrak seçimden önce bir yazısında “şimdi susun, seçimden önce hepsinin hesabını beraber sorarız” dedi. Ama tık yok kimsede? 


Seçim olalı tam 8 gün oluyor bugünle beraber. Başarı çığırtkanları teşkilatlarda geziyor. En kolay olan mazeretler de hazır hemde…


Kimi diyor “Tüm Türkiye’de düşüş var biz ne yapalım, genel merkez suçlu”, Kimisi “Logo benzerliğinden gitti oylarımız” diyor, kimisi “Biz çok iyiyiz gençlik çalışmadı” deyip su yüzüne çıkmaya çalışıyor, ötekisi de “Vekiller çalışmadı, İyi bir liste değildi” deyip kendi gönlünü rahatlatıyor, bir başkası ise “İl yönetimi yanlış bir yol izledi de böyle oldu diyor. 


Aslında daha çok şeyler var, Vekil listesinde ki bir kişi ye bağlayan mı istersiniz, İl başkanlarının pasif kaldığına mı, teşkilatlarının rehavetine mi? 
Var da var…


Gelelim halka, 13 yıldır oy atıp “oh çeken mi? Yüzde %41 oy alıp canı yanan mı istersin.  Sonuç olarak herkes birlik olmalıymış yani.


Adama “Nasiii?” demezler mi?


Sen şimdi bunun bedelini sana yıllarca oy atıp, tokmağın ucunu fazla kaçırdı diye seçmene mi ödetceksin? 

Sandıktan çıkan başımın üstüne deyip, arkadan bu halka iyilik yaramaz mı diyeceksin?

Sen şimdi geçeceksin lağım farelerinin cirit attığı teşkilatları temizlemeden, teşkilatları başarılı mı bulacaksın?

Sen şimdi aman sendeci belediye başkanlarını sorgulamayacak mısın? 

Sen içinde ki hainleri sırf şakşakçı oldukları için göndermeyecek misin?

Kafe gençliğini, mesaj gençliğini hiç mi temizlemeyeceksin? 

Sen namazında dua eden, bu ülkenin gerçek dava adamlarını küstürenlere hiç mi hesap sormayacaksın?

Onun adamı bunun adamı diye, teşkilatlarına çalışan, üreten, dinleyen ve eleştiren yorum getiren, başarılı, bilgili ve donanımlı insanları almayan il ve ilçe başkanlarından hiç mi hesap sormayacaksın? Şimdi bunlar bir raporla  kurtaracaklar mı paçayı?   

Ben lafa değil icraata bakarım, kendine çeki düzen vermez isen, eğer yapman gerenleri yapmaz isen, eğer gerçek dava adamlarını içine almaz isen, sırf parası var diye insanları vekil adayı yapar isen, bedelini ödersin, ödemekle kalmaz tüm ümmetin umutlarını da yıkarsın. 

Bu da çözülmelere neden olacaktır. Cebi para görmeyen lağım fareleri gemiyi terk edecektir. Sonra makam mevki sahipleri gücün yanına kayacaktır. Sonra kopuşlar başlayacak, aman ben çalıştım ama yapamadılar diyenler gidecektir. Bir avuç dava adamı kalacaktır elinde oda sana yetmeyecektir. 

Tarih tekerrürden ibarettir. Osmanlı devletini incelemenizi, içeriden ve dışarıdan yapılan hainlikleri görmenizi tavsiye ediyor. Halkın ödemesi gereken bir bedel olmadığı düşünüyor. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum…


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI