• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SUÇLU BULUNDU KAMURAN ÖZDEN!

18 Eylül 2015 Cuma 23:00

2011 genel seçimlerinde 7'inci sıra Samsun milletvekili adayı olan Kamuran Özden abi kazanma şansı olmadığını bile bile çok çalıştı ben şahidim.

 

Lakin kıymeti bir daha ki seçime dedik. 7 Haziran seçimlerinde bu sefer 6 sıradan koydular, tamamen Kamuran abinin suçu(!) olarak 5 vekil aldı AK Parti. 490 oyla 6 vekili kaçırdı. 


Bu yüzden tek suçlu Kamuran Özden’dir. 

 

AK Parti aday adaylarından özenle seçtiği adayları açıklayalı birkaç saat oldu. Buram buram dava kokan bir liste olmuş gerçekten…


İnsanın o kadar çok şey söyleyesi geliyor ki, böyle dudakları kuruyana kadar bu listeyi övesi geliyor, ama şuanda öyle şeyler yapmanın doğru olmayacağını düşünüyorum. Çünkü bu kadar övme karşısında seçmen kararını değiştirebilir(!)


Ben bir AK Parti seçmeni olarak bu listeyi sevmediğimi söylemek istiyorum. Beklentilerimin çok dışında bir liste olmuş.

 

Yapılan uyarıların genel merkezi hiç etkilemediği, Samsun bağlamında değişikliklerin çok iyi olmadığını görmüş olmalı ki Genel Merkez yetkilileri böyle uygun görmüşler. 


Şimdi olaylara bir bakalım;

Kendisiyle 2011 seçimlerinde çalışma fırsatı bulduğumdan ve o beni tanımasada ben onu tanıdığımdan abi demeyi yeğliyorum Kamuran Abi’ye.


2011 seçimlerinde bende Yönetim Kurulu üyesi olmasam da bir uzman olarak görev yaptım Canik teşkilatında ve kendisi ile çalışma fırsatımda oldu. 


2011 genel seçimlerinde 7 sıradan aday olan Kamuran abi kazanma şansı olmadığını bile bile çok çalıştı ben şahidim. Lakin kıymeti bir daha ki seçime dedik. 7 Haziran seçimlerinde bu sefer 6 sıradan koydular, tamamen Kamuran abinin suçu(!) olarak 5 vekil aldı AK Parti. 490 oyla 6 vekili kaçırdı. 


Bu yüzden tek suçlu Kamuran Özden’dir. 


Çünkü bir AK Parti’ye gönül vermiş bir bürokrattır. Başkaları gibi beni neden buraya koydunuz deyip çalışmamazlık yapmamıştır. 

 

Mesela İl başkanlıklarının ve İlçe başkanlıklarının bu süreçte hiç suçu yoktur. Onlar üstüne düşeni tamamen yapmışlardır. Vekil adaylarını gezdirmeye sokak bulamayan ilçe başkanlıkları hiç suçlu değildir. Pazar sabahı Gazi Caddesine esnaf ziyareti yapan teşkilatlar hiç suçlu değildir. 


Mesela 3 dönemlik milletvekillerini aralarına almayan ve onlara bizimle çalışır mısınız diye teklif etmeyen İl başkanlığı hiç suçlu değildir. Varsa yoksa tek adam diyen, olmasaydın olmazdık diyen teşkilatçılar hiç suçlu değildir. 


Hani 2002 ruhunu canlandırcaktık ya hep beraber #haydibismillah deyip tekrar yoluna koyacaktık ya, düzen tekrar kurulacaktı ya, hani hep diyalog hep hareket, hep bereket olacaktı ya, AK Parti 400 alacaktı ya, peki listede bu özelliklere sahip olmayanların AK Partiye bir iğne ucu kadar faydası olmayanların ne işi var? Sen 2002 ruhunu o ruhu bilmeyenlerle nasıl sağlayacaksın. Ama bunun suçlusu kimse değil, Kamuran Abi’dir suçlu. 


Tabiri caiz ise kafa kesmek, kelle uçurmak siyasetin doğasıdır. Rahat adam harcanır siyasette, Yapıştırırsın adamın üstüne onun adamı bunun adamı diye, kanamasız atlatman gereken seçimler vardır. Gerçekten bu işi ALLAH RIZASI için yapanları bazı yaftalarla yıpratırsın, kendi adamlarını getirirsin. Koşulsuz itaat beklersin kendi adamından. Sonra dediğim dedik, çaldığım düdük dersin karşıma geçip. Sonra dersin ki suçlu bulalım, oda Kamuran Abi’dir. 


“Ben ülkücüyüm, ama MHP bu minvalde bu ruhu taşımıyor, o yüzden buradayım” der, sende adamı götürür ilçe başkanı yaparsın. Sen garip Muhammet Pınarhisar’ı izlerken ağlarsın, 2002’de ta Edirnelerden gelip oy kullanırsın, Başörtüsü ve İmam Hatipler için protestolara katılırsın. Sonra sen onun bunun adamı diye teşkilatlardan kovulursun alınmazsın. Adam yılların MHP’lisi zank diye gelir sırf teklifi kabul etti diye içine alırsın, Adamı Ankara’dan vekil yaparsın. Ama ben bunun suçlusunu biliyorum Kamuran Abi suçlu.


Nedense her şeyde Kamuran Abi’yi derler, İnsani olarak çok tanımam kendisini, kimisi havalı olduğunu söyler kimisi ulaşılmaz olduğunu, lakin bende şunu derim burayı birçoklarından daha çok hak edendir.


Öncelikle ismini kullandığım için Kamuran Abi’den hakkını helal etmesini, sizlerden de yazıma sabırla okuduğunuz için haklarınızı helal etmenizi rica ediyorum. Çoktandır listeleri beklediğim için yazı yazmıyordum. Artık bundan sonra bol bol yazarım nasipse, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum… 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI