• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

HAYAL KIRIKLIĞI 

15 Ocak 2017 Pazar 23:23

Heyecansız, tatsız ve endişe verici geçen  ligin ilk  yarısının ardından takviyelerin umut aşıladığı  Samsunspor, Bandırmaspor karşısında da hayal kırıklığı yaşattı.      


Transfer yasağının sona ermesiyle yapılan takviyeler camiada beklentileri çok büyüttü. Ancak gördük ki yeniler de Samsunspor'un hastalığına şimdilik çare olamadı. İki takımın ligdeki konumu itibariyle 6 puan değerinde bir maçtı. Hatta Samsunspor için çok daha fazlası idi. Osman hoca, can simidi olarak görülen devre arasında alınan 5 oyuncudan üçüne  ilk onbirde görev verdi.  Maçın ilk dakikalarında  işler iyi gider gibi görünsede, üçüncü bölgede yine  bitirici hamleler  yapılamadı.

 

Topa rakipten daha fazla sahip olan Samsunspor skor üretmekte aynı beceriyi gösteremedi. Yine gol yok. Puanda yok.  Mutlak kazanman gereken,  olmadı kaybetmemen gereken bir maçta savunma hattı da  evlere şenlikti.  Rakip iki gol attı,  fazlasını kaçırdı. Aslında bu durum hem kamp hem de yeni transferlerin isimlerine bakıldığında pekte şaşırtıcı değil.

 

Transfersiz başlanan sezonda,  bu lig için sıradan,  düşük kalitede ki oyuncular bile  'yıldız'  gibi görüldü. Kapasiteleri ve form durumları belirli seviyede olan oyunculara sanırım fazla ümit bağlandı. Zaten bu oyuncular kampa geç katıldı. O kadar kısa zamanda  tamamının fizik olarak ve uyum açısından hazır olmaları imkansızdı. Yinede Samsunspor bu maçtan böyle bir skorla ayrılmamalı idi. Her şeye rağmen taraftar da ki heyecan müthiş. Bu zor kış şartlarında bile deplasmanda takımın yanında oldular. Onları ayrıca kutluyorum. Tepkilerin de  de haklılar. Ancak  şimdi Samsunspor'un işi çok daha zorlaştı.  Moral bozukluğu takımı  daha aşağı seviye ye çeker.  Bu rüzgar  olumlu yöne doğru esmeli.  Bununda formülü belli. Aksi takdirde çok daha zor günler yaşarız.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI