• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KÜSKÜNLERI BARIŞTIRAN GALİBİYET

06 Mart 2017 Pazartesi 18:06

Samsunspor, öyle veya böyle Denizli’den galibiyetle döndü. Rakiplerinin almış olduğu galibiyetlerden sonra Samsunspor’da aynı başarıyı elde etmek mecburiyetindeydi. Farklı bir sonuç, son sırada kalmanın psikolojisiyle herkesin gardını düşürebilir, Boluspor galibiyetiyle oluşan olumlu hava tersine dönebilirdi. İşte böyle atmosferde çıkılan maçtan üç puanla ayrılmasını bildi Samsunspor.

 

Teknik taktik işlerine girmeyeceğim. Her zaman savunduğum bir şey vardı. Nasıl oynarsan oyna o sahadan elin boş çıkma. Denizli maçıda bunlardan biriydi. Kimin nasıl oynadığı, kimin hata yaptığı değil hangi sonucu aldığınız önemli. Samsunspor çok büyük iş başardı. Takımın Sırat Köprüsü’nden geçtiği dönemde alınan üç puanın öneminin kelimelerle tarifi yok. Müthiş bir başarı.

 

Samsunspor zaten çok büyük avantaja sahip. O da taraftar. Böyle taraftarın varsa sorun yok demektir. Haydi kalan maçlarda da tribünleri doldurup sadece takımımızı destekleyelim. Sportif Direktör Coşkun Zeren gerçeğini de unutmamalıyız. Zor dönemdeki duruşu ve yaptıklarıyla takıma katkısı çok fazla.


Samsunspor kazandıkça şehir de değişime uğruyor. Her yerde mutlu insanlar görüyorsunuz. İnsanlar, ne olacak Samsunspor’un hali sorusu yerine Samsunspor küme düşmez diyebiliyor artık. Bu inanç var şehirde. Samsunspor iki kez kazandi bayram havası oluştu. Herkes mutlu. Samsunspor sohbeti yapılan her yerde küskünler bile Samsunspor galibiyetiyle barışıyor.

 

Bundan daha güzel ne olabilir ki.

 

Ancak ligde makas daraldikca heyecan da tansiyonda yükseliyor. Bu hafta bize gösterdiki bundan sonraki dönemde de ligde enterasan sonuçlara tanık olacağız. Samsunspor sadece üst üste iki maç kazandı. Her şey bitmiş değil. Önümüzdeki maçların ne kadar önemli olduğunu unutmayalım.

 

Ayağımızı yere sağlam basarak ilerleyelim ki sonradan hayal kırıklığına uğramayalım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI