• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

OSMAN ÖZKÖYLÜ'NÜN ÇARESİZLİĞİ

27 Kasım 2016 Pazar 20:58

Bir süre verdiğim aradan sonra yeniden sizlerle birlikteyim.  Ligin en az gol atan ve en az gol yiyen iki takımının maçında, gol sesi çıkmadı.

 

Samsunspor ve Elazığspor puanları paylaştı. Bir kaç dakikalık bölüm hariç 90 dakika  boyunca heyecan verici futbol yoktu. İki takımında maçın başındaki  bu görüntüsü, gol atanın kazanacağı izlenimini verdi. Fakat bunu gerçekleştirecek girişimde bir kaç pozisyon dışında yoktu.

 

Samsunspor kazanmış olsa, küme düşme potasından biraz olsun uzaklaşıp rahatlayacaktı. Olmadı olamadı. Samsunsporlu futbolcular güçleri yettiğince mücadele etti. O da bir yere kadar.

 

Aslında maçın özeti iki teknik adamın elindeki kozlardı. Bayram  Bektaş'ın hamleleri Osman Özköylü' nün hamlesizliği. Rakip hoca, oyuncu değişiklikleriyle  hamle üzerine hamle yaparken, yinede kulübede alternatifi vardı. Diğer tarafta ise  üç puanı söküp alacağı planı kafasında kurgulayan, fakat sıfır hamle gücü nedeniyle çaresiz kalan Osman Özköylü. Tabiki Osman hoca bunları bilerek geldi. Maçtan sonra dert yandı, bilindik şeyleri tekrarladı.

 

Çünkü biliyorki elinde  kaliteli alternatifler olsa,  kulübede hamle gücü olsa üç puan cepteydi. Şimdi galibiyeti konuşuyor olacaktık.  Transfer yasağı olmasına rağmen, sezon başında oyuncuları takımda tutmayan yönetimin eseri Samsunsporun puanlarına mal oldu, olmaya da devam ediyor.

 

Puan değerli fakat tek tek bir yere kadar. Durum vahim. Devreye kadar 5-6 puan bizi rahatlatır. Ondan sonra yönetimin hamlelerini göreceğiz. Umarım Osman hocanın çaresizliği devam etmez.

 

Yoksa yazık olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI