• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNSPOR'A PİYANGO ÇIKMADI: IZDIRABIN SONU

24 Aralık 2016 Cumartesi 22:06

Samsunspor, 16 Ocak'ta  Altinorduspor'a  2-1 mağlup olarak başladığı 2016 yılına Göztepe'ye yine aynı skorla yenilerek veda etti.  

 

Kırmızı Beyazlılar, bu sezon sıkça gördüğümüz  skor anlamında  karanlık, mücadele yönünden aydınlık günlerden birini daha yaşattı. Son mactada puan piyangosu çıkmayınca kabus gibi geçen ligin ilk bölümü için  oh be nihayet bitti diyoruz artık.  

 

Ligin üst sıralarında yer alan takımların bir çoğuna karşı iyi mücadele eden Samsunspor bir örneğini de Göztepe maçında ortaya koydu. Güç olmasına rağmen takımın 2016 finalini güzel yapmasını bekliyordum. Kırmızı Beyazlılar, zor olsada gol atıp öne geçerek kazandığı avantaj  kredisini hemen kalesinde gol görerek erken kaybetti.  

 

Devreye geride giren Samsunspor, en kötü ihtimalle puanı kurtarmak için çaba harcadı. Ancak yine hücum hattındaki yetersizlik sonuca direkt etki etti. Artık buna yeteneksizlik veya beceriksizlik ne derseniz deyin. Göztepe maçında da bunu yaşadı Samsunspor.  Puan almadığınız sürece oyunun bir önemi yok. Hele de bu dönemde. 


Ahlanıp vahlanmaya gerek yok. Bu sezon planlaması ile çokta fazlası olamazdı zaten. Şimdi bundan sonra neler olacağı önemli. Yönetimden yapılan açıklamalarda, transfer tahtasınin  açılıp açılmaması  ile ilgili belirsizlik olduğunu okuyoruz. İnandırıcı gelmiyor. Çünkü  bu durum aylar öncesinden bilinen gerçekti.

 

Tahtanın açılması için gerekli girişimlerin yapılıp sonuç alınması gerekirdi. Hazırlıklar tamamlanmış olması gerek. Her ne kadar tahta ile ilgili olumsuz söylemler olsada Samsunspor önemli isimlerle görüşmelerini sürdürüyor. Hem başkan Erkut Tutu hem Coşkun Zeren hem de Osman Özköylü hoca oyuncularla iletişim halinde. Yerli oyuncuların yanı sıra 4 yabancı hakkı da kullanılacak. Hadi bir tüyo vereyim. İçlerinden birisi Türkiye'den. Herhangi bir pürüz çıkmaz ise iş bitmiş durumda. Neyse şimdilik bu kadar yeter. 

 

Umarım 2017 yılı Samsunspor için ızdırap dolu dönemin bitip güzel günlerin başlangıcı olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI