• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNSPOR'A TESELLİ DEĞİL PUAN LAZIM

12 Aralık 2016 Pazartesi 13:53

Futbol enterasan bir oyun. Bazen çok kötü oynarsınız fakat üç puanı cebinize koymanız için tek bir şut bile yetebiliyor. Bazen mükemmel de oynasanız çok pozisyona da girseniz mağlup olursunuz. Gücünüzü en üst limitine kadar zorlarsiniz yine olmaz. Eskişehirspor karşısında böyle bir maç oynadı Samsunspor.

 

90 dakikanın neredeyse tamamında futboluyla mücadelesiyle adeta felç etti yıldızlar topluluğu Eskişehirspor'u. Müsabaka iki takımın kadro kalitesi nedeniyle birçok kişiye göre Samsunspor için çok zor Eskişehirspor için ise güle oynaya kazanacağı maç olarak öngörülüyor idi. Fakat Samsunspor bu düşünceyi yerle bir etti. Maçın ilk dakikasından itibaren iyi konsantre olmuş galibiyeti çok isteyen futbolcu topluluğu vardı sahada.

 

Dakikalar ilerledikçe bu sefer galibiyet olacak galiba diye aklımızdan geçirdik. Ancak golü çok isteyen Samsunspor değil, yıldızlarına güvenen Eskişehirspor attı. Buna rağmen Samsunspor oyundaki dengesini kaybetmedi. 2-0 geriye düşmesine rağmen sahada inancı yüksek takım vardı. Çok net pozisyonlar üretildi. Halil İbrahim'in farkı bire indiren golü umudumuzu da devam ettirdi. Denizlispor maçındaki gibi bir geri dönüş olabilir miydi. Evet olabilirdi. Ancak sezon başından bu yana kanayan yara olan hücum hattında yaşanan sıkıntı yine kendini gösterdi. Bu sefer üretildi fakat sonuç alınamadı. Tecrübeli isimler bile gol atmayı es geçti. Samsunspor hücum hattındaki hatalar yüzünden çok puan kaybetti. Eskişehirspor karşısındaki iyi futbolunu üç puanla, en azından bir puanla süsleyebilirdi. Hem de çok ihtiyacı olduğu bir dönemde. Maalesef hem savunmada yapılan basit hatalar hem de hücumda ki son vuruş beceriksizliği buna firsat vermedi. Futbol sonuç oyunu. Eskişehirspor karşısında genelde herkes keyif aldı Samsunspor'un futbolundan mücadelesinden.

 

Fakat sadece bu kadar. Haneye yazılan artı bir puan yok. Dolayısıyla bizim iyi futbolla teselli bulacak haftalarımızda zamanımızda yok. Samsunspor iyi de oynasa kötüde oynasa puanlar toplamalı. Ateş hattının merkezinde yer alan bir takım için başka çare de yok.

 

İstanbul'da meydana gelen hain terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI