• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNSPOR'DA KLASİKLEŞEN SONUÇ 

19 Aralık 2016 Pazartesi 22:08

Samsunspor'dan Giresunspor karşısında bırakın üç puanı bir puan dahi beklemek, bizlerin yüreğinden geçen temenninin yanı sıra futbol mucizesinden başka bir şey değildi.

 

Bunun nedeni ise Kırmızı Beyazlı ekibin aldığı sonuçlarla, umutsuz vaka halini alan deplasman karnesi. Ligin 15. Haftasına kadar deplasmanda oynadığı 7 maçta sadece 1 puan alabilen, 1 gol atabilen bunun yanı sıra kalesinde ise 15 gol gören Samsunspor'un dış sahaki  olumsuz klasiği 3-0'lik skorla yine devam etti. 

 

Maçın başından sonuna kadar rakibine karşı oyunda tepki koyamayan ve  reaksiyon gösteremeyen Samsunspor vardı sahada.

 

Giresunspor, neredeyse  her atağında pozisyon buldu. Bu takımın sezon başından itibaren gol sorunu vardı. Fakat savunmada da önemli  problemler olduğu gerçeğini bir kez daha gördük. Konsantrasyon ve koordinasyon eksikliği sonucu yapılan inanılmaz hatalar, farklı yenilginin başrol nedenleri idi.  Samsunspor kalesinde 3 gol gördü ama çok daha farklı mağlup olabilirdi. 

 

Samsunspor'un işi sahada çok zor. Kangren halini alan ve çözüm bulunamayan sorunlar var. Osman hoca bir değişim için çaba harcıyor.  Ancak bu değişimin saha içerisinde başarıyla uygulanması noktasında sıkıntı büyük.  

 

Mevcut kadrodaki oyuncuların büyük çoğunluğunun kapasitesi belli seviyede. Dolayısıyla  hocanın oynatmak istediği sistem ve oyun planı  için,  Samsunspor'un yükselişe gecebilmesi için  takımda bir çok kaliteli ayağa ihtiyaç var.

 

Devre arasında yapılacak transferler bu anlamda çok önemli. Gelecek her oyuncu nokta transfer olmalı ki bu günleri mumla aramayalım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI