• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNSPOR'UN GÜNEŞİ HİÇ BATMAZ

21 Mart 2017 Salı 16:51

İzmir, her zaman Samsunspor için puan madeni olmuştur. Samsunspor en sıkıntılı anında gittiği İzmir'den mutlu dönmesini bilmiştir. Tıpkı Altınorduspor maçında olduğu gibi.  

 

Altınorduspor'u 2-0 yenerek hem futbol hem de skor olarak gösterişli  galibiyet elde eden Samsunspor, bu puan madeninde tabiri caizse yine hazine buldu.

 

Mersin, Gaziantep, Bandırma ve Manisaspor'un puan kaybetmesiyle Samsunspor bu sezon ilk kez avantajlı konuma geçti. Bir puanlık fark az gibi görünse de Kırmızı Beyazlı ekibin ipi elinde tutmasını sağladı. Çünkü sezon sonuna kadar alt sıralarda ki takımlar eşit sayıda puan kaybetse, bir başka ifadeyle de, tüm maçlarını kazanmış olsalar ligde kalan Samsunspor olacak. 

 

Samsunspor'un son 5 maçtaki puan performansı gayet iyi. Oyun olarakta bu maçlarda genel anlamda geçer not aldı. Her maçın final olduğu bir ortamda oyundan daha ziyade puan çıkışı daha önemli. Takımımız şuanda, bu aşamada gayet başarılı. Herkese hakkını teslim etmek gerekir. Daha iyi olabilir miydi. Evet olabilirdi. Bunun gerçekleşmesi için teknik direktör Osman Özköylü'nün oyuncu tercihlerinde biraz daha sağlıklı karar vermesi, oyunu okumada biraz daha verimli olması gerekiyor. Mesela orta sahada Hasan'ın yanında Caner veya Gökay'a şans verilemez mi. Bu değişim takımın hücum gücünü daha da artıracak kanısındayım. Kenan biraz yetersiz gibi.  Ancak kazanan haklıdır. Osman hocayı tebrik etmek gerekir.  

 

Takımın son haftalarda ki başarısında kuşkusuz Ercan, Hasan, Murat ve Kone'nin performanslarının  payı çok fazla. Ancak Ercan Yazıcı ve Hasan Kılıç'a  ayrı parantez açmak lazım. İki efendi futbolcu futbollarıyla da alkış alıyor. Savunmada Ercan Yazıcı görev aldıktan sonra olumlu yönde yaşanan  değişime hepimiz şahit olduk. Ercan çok iyi bir oyuncu. Geçmişte  talihsiz sakatlıklar yaşadı. Şimdi formunun zirvesinde. Kendini sürekli geliştiriyor. Her şeyden önemlisi yüreğini ortaya koyarak oynuyor. Yani Samsunspor ruhuyla mücadele ediyor. 

 

Hasan Kılıç,  Samsunspor'a geldiği günden bu yana hep yükselen grafiğe sahip. Bu sezon ise yıldızı çok parladı.  Transferin gözde ismi oldu fakat bırakıp gitmedi. Sezon sonuna kadar hem takıma hem de kendisine büyük katkı sağlayacak. 


Samsunspor iyi gidiyor. Ancak bu durum rehavete yol açabilir. Bu durumda çöküntüye neden olabilir. İşi sıkı tutmalıyız.  Kurtuluş mücadelesi devam ediyor. Bu mücadelede yönetim, teknik kadro ve futbolcular kadar Samsun şehrinin tavrı da belirleyici olacak.  

 

Samsunspor'a taraftar inanılmaz destek veriyor. Bu destek kalan maçlarda da artarak devam etmeli.  Milli maçlar sonrasında da bu hava devam ederse Samsunspor'un güneşi hiç batmaz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI