• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SAMSUNSPOR'UN TRANSFER POLİTİKASI 

07 Aralık 2016 Çarşamba 00:20

Ümraniyespor deplasmanı Samsunspor'un kendisi açısından son derece kötü geçen ligin ilk yarısını belirlenen hedefe yakın yerde tamamlayabilmesi için kritik bir maçtı.

 

Kırmızı Beyazlılar üç puan alıp kötü gidişatı sonlandırmak istiyordu. Ancak hem Ümraniyespor'un son dönemdeki çıkışı, hem de sezon başından bu yana olumsuz performansı nedeniyle Samsunspor'un  işi hiç te kolay değildi. Öyle de oldu. Zaten gol atmakta zorlanan takım maçın başında geriye düşünce, üç puan umutları da kayboldu. Bir puanı kurtarabilir miyiz planı da tutmadı. 1-0'lık skorla alınan mağlubiyet, gelecek adına endişelerin ve umutsuzluğun daha da çok artmasına neden oldu. 

 

Zor bir süreç. İnsanın yüreği parçalanıyor. Ne olacak Samsunspor'un hali sorusu şimdilerde çok daha fazla duyuyoruz.  

 

Taraftar takımı daha iyi noktalarda görmek istiyor. Samsunspor küme düşme potasında. Bu tabloyu; Ne yapalım kadro bu kadar deyip kabullenmek doğru bir yaklaşım olmaz. Çünkü tablo kendiliğinden oluşmadı.

 

Transfer yasağı olmasına rağmen eldeki bir çok futbolcu takımda tutulmadı. Bu durum lig  öncesi yönetimin sezon planlaması ve programının bir çok açıdan eksik veya yanlış olduğunu gösteriyor ki, bu zaten çoğunluğun ortak düşüncesi. Önemli olan bu içler acısı durumun nasıl  iyiye doğru yön alacağı. Kalan 3 maçta galibiyet adına umutlar yok denecek kadar az. 

 

Şimdi tüm camianın umudu devre arasında. Gözler yönetimde olacak. Kısa süre kaldı. Yönetim tarafından yapılacak, 'para sıkıntısı var', 'kaynak  arıyoruz' gibi söylemler inandırıcı olmaz. Bütçe için yönetimin uzun bir zamanı vardı. Hazırlıklar yapılmış olması gerek.  

 

Çünkü şuan da transferde sonuç zamanı. Yönetim elini çabuk tutmalı. Transfer politikasına gelince. Muhakkak ki  Osman hoca raporunu sunmuştur.  Muhtemelen 4 yabancı oyuncu alınacak. Bir o kadar da yerli futbolcu.  Transferlerin tamamı devre arası kampında yer almalı ki uyum sorunu olmasın.  

 

Umarım ikinci devre Samsunspor için çıkışın ve güzel günlerin  başlangıcı olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI