• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BUNLAR İNSAN OLAMAZ!

22 Ağustos 2011 Pazartesi 16:37

 
      Çok mübarek bir ayın son günlerine yaklaştık. Rabbim Allah, Peygamberim Hz.Muhammed Mustafa (sav), Dinim İslam, kitabım Hz. Kur’an ve kıblem de tüm mü’minlern kıblesi olan Ka’be-i Muazzama’dır diyenler için bundan daha kutsal ve mübarek bir zaman diliminden bahsedilebilir mi? 
 
         İşte ufku üzerimize düşen ve gönüllerimizi nurlandıran, içinde kadir gecesinin bulunmadığı bin aydan daha hayırlı olan bir gece, mübarek Kadir Gecesi… Bu gece, evet bu gece tüm insanlığın kurtuluş ve saadetinin müjdecisi Hz. Muhammed(sav)in Peygamberlikle vazifelendirildiği ve Kur’an’ın ilk ayetlerinin nazil olmaya başladığı bir gece… 
 
“Yaradan Rabbinin adıyla oku! O, insanı aşılanmış yumurtadan yarattı. Oku! İnsana bilmediklerini belleten, kalemle(yazmayı) öğreten Rabbin en büyük kerem sahibidir….” (Alak Suresi,a.1-5)  
 
         Kendi adıyla okumayı ve yaratılan insanın kendi kudretiyle yaratıldığını daha ilk hitapta öne çıkaran Rabb-i Rahim’imiz, insanın mükerrem varlık olduğuna, kendi eseri olduğuna dikkatleri çekiyor. “Biz insanı en güzel bir biçimde yarattık…” (Tin Suresi,a.4) hitabıyla da insanın yaradılışının mutlak kudretin eseri ve onun muktezası mükemmeliyetin nişanesi olduğu hatırlatılıyor.
          Bu insan evet bu insan nasıl olur da canavarlaşabilir, hiçbir suçu ve günahı olmayan anneleri-babaları, eşleri-çocukları feryada ve figana mahküm edebilir?!.
 
       Ramazanı, bayramı, seyranı ve adeta hiçbir mukaddesi olmayan bir anlayışla çatır-çatır mayın döşer, silah kullanır,terör estirir ve masum gençlerin, dünlerde olduğu gibi bebeklerin canına bile kıyabilir?.. Evet, bunların insan olmaları mümkün değildir. Dolayısıyla insan olmayana kendi anlayışına göre muamele yapılmasının hiçbir manisi yoktur!
 
      Allah aşkına !..
 
Ne istiyorsunuz, nedir talebiniz? Bu ülkede benim sahip olup da sizin olamadığınız ne var? Toprak mı, ev mi, iş mi, fabrika mı, siyaset mi, bürokraside ve iş dünyasında yer alamamak mı ? Bunların her birerine benden ve benim gibi bu Anadolu insanından fazlanız var, eksiğiniz yok. Bölgenin ağır coğrafi şartlarını bilen, bire-bir yaşayan birisiyim. On dört ay yedek subay asker olarak Van-Özalp, Kurucan ve Beyaslan köyünde seyyar jandarma sıfatıyla askerlik hizmetimi 12-eylül öncesi ikmal ettim. O insanların o gün ülke ile hemen hiçbir sorunu yokken, hangi siyasi ve ideolojik mikrop o bölgede kök-bucak salmaya, yüz yıllardır kardeş olarak yaşayan bu milleti birbirine düşürmeye, nahak yere otuz yıldır bu ülkede kan akmasına sebeb oluyor?!..
 
          Artık, varsa mukaddesleri Allah aşkına diyoruz! Durdurun bu kanı. Kıymayın genç Anadolu çocuklarına. Ne olur teröre bulaşanlar ve bulaştırılanlar çekin ellerinizi tetiklerden. Varsa haklı ve mantıklı talepleriniz onun mutlak çözüm mekanı TBMMeclisidir. Orada bulunan tüm vekiller bu milletin istisnasız tüm fertlerinin vekilleridir. Önce mecliste üye olmanın gereklerini, bu konuları sorun halinde takdim etmeye kalkışanlar yerine getirsinler. Yemin etmeme anarşisinden kendilerini öncelikle bir arındırsınlar.
Türkiye her gün birkaç şehidini uğurlamanın tarihe geçebilecek daha büyük bedellerini ödeme ve ödettirme zorunda bırakılmamalıdır.
 
          Ey ABD!...Sözüm sana, sözüm gerçek dost ve stratejik müttefik olan! sana ve herkese!.. Gerçekten dost iseniz, hiç tereddüt yok ki Kandil sizin konrolünüzde. Hiç yalandan siyasi manevraya girişmeyin. Kandile gazeteciler, siyasiler, çeşitli ülkelerin temsilcileri ulaşabiliyor, ne hikmetse sadece bizim Mehmetçik ulaşamıyor. Karayılan’mıdır, kara akrep mi,dir neyse herkes onunla gidip röportaj yapıyor, önüne mikrofon koyum konuşuyor. Ancak bir bizim Mehmetcik önüne silahı koyup-konuşturamıyor!.. Bu ne biçim dostluk?!  Sizin dostluğunuz böyle ise düşmanlığınız nasıldır?  
 
           Bu terörü otuz yıldır besleyenler! Allah sizlere altından kalkamayacağınız kadar ağır belalar versin. Bunu bir ilahiyatçı,emekli bir milletvekili, terörde birinci derecede hiçbir yakınını kaybetmemiş, ancak milletin acısını ta bağrında hisseden ve yaşayan birisi olarak diliyorum. Hem de şu mübarek ayda, şu mübarek Kadir gecesi arafesinde. Hangi can dayanır o yavruların, gencecik fidanların, aslan gibi yiğit delikanlıların kalleşçe kurulan bubi tuzakları, mayin, gizli baskın ve saldırılarla şehit edilmesine?!. Siz erkek de değilsiniz.Teröristsiniz ve kalleşsiniz!. Destekçileriniz de aynı ruh halindeler. Size insan demek için birisinin insanlığından önce istifa etmesi gerekir. Sizler canavarsınız, hatta onlardan da betersiniz. Çünkü canavarı, insan canavar olarak bilir ve ona göre tedbirini alır. Ama siz muhtemeldir ki o bölgede gündüz külahlı, gece silahlı ve kalleş katilliğe soyunan soysuzlarsınız.
 
           Allahın azabı ahirette sizin için eksik olmayacak, ancak dünyada da daha ağır azap ve çilelere maruz kalasınız tüm bu terörü yöneten ve içinde olanlar.
Son şehitlerimiz dahil tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet,ailelerine sabırlar diliyorum. İstiyoruz ki, bir an önce artık bu kan ve göz yaşı dursun.
           
           Allah’a emanet olunuz…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI