• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

KPSS SINAVLARI İLE DEVLETE YERLEŞEN FETÖ'CÜ HAİNLERE DİKKAT

24 Ekim 2016 Pazartesi 14:55

Malümlarınızdır ki, ülkemizde uzun yıllar kamuya alınacak personelin mülakat ve seçme imtihanları farklı yöntemlerle icra edilir, özellikle kamu kurumları kendilerine alacakları elemanları kendi kurumsal yapılarına göre daha ciddi ve belirleyici ilkelerle tercih imkanı bulurlardı.

 

KPSS yöntemiyle yapılan sınavlar ise böyle bir tercih, kurumların kendileri için gerekli olan vasıfları haiz elemanlar yerine, aldığı puanın yükseklik durumuna göre adeta şansa veya sınavlarda sunulan HİMMETE (!) bağlı bir sonuçla, kurumun istediği değil, şahsın ve arkasındaki esrarengiz güç odaklarının talep ve tesbitine göre kurumlarda yer almaya başladı.


Bu yöntemin adil olduğu kanaati, milletvekilliğim öncesi 25- yıl kamuda çalışmış birisi olarak doğrusu benim de kafamda yer etmişti. Zannediyorduk ki, önceki usul ve kaideler çerçevesinde alınan kamu görevlileri daha kayırmacı veya istenenin alınmaması için daha belirleyici ve haksızlıklara vesile olan bir yöntemdir.

 

Mesela, özel sektör mantığıyla yönetileceği var sayılan bir ülkenin, aldığı eleman konusunda daha seçici, devletine, milletine, bayrağına, mukaddeslerine, milli ve manevi değerlerine kimin daha çok bağlı, kimin ülkesine ve milletine daha yararlı olacağını, hangi memur mesela öğretmenin bölücü, paralel devlet meraklısı, hangisinin terör örgütleriyle doğrudan irtibat ve iltisaklı olduğunu mevcut yöntemle belirleyebilecek elinizde hangi imkan var?

 

Maalesef bunların hiç birisi olmadığı içindir ki, bu sistemin ( KPSS ) uygulandığı günden bugüne, on binlerce, hatta yüzbinler, belki milyonlarca kamuya alınan personel arasında sayısı bugün tahmin edilemeyecek kadar vatan haini bölücü, yıkıcı, terörist, her anlamda bu ülkeye ve değerlerine düşman insan devlet eliyle yine devletin en kilit noktalarına yerleştirildi.

 

Şimdi düşünebiliyor musunuz; Devlet tarafından evlatlarımızı eğitip yetiştirsin diye öğretmen olarak atanan belki de on binlerce öğretmen arasından, belli başlı on bin civarında PKK terör örgütünün birer militanı olarak devletin okullarında faaliyet gösteren öğretmenin OHAL çerçevesinde işine son verilmesi nedeniyle, yine bu terörist yapının meclisteki uzantısı olan HIYANETÇİ DEVRİM PARTİSİ ( HDP) MİLLİ EĞİTİM BAKANI SAYIN İSMET YILMAZ ve şahsında TC HÜKÜMETİNE GENSORU ÖNERGESİ vererek, sayısal gücü yetse, bu terörist militanlarını kurtarma uğruna HÜKÜMETİ DÜŞÜRME amacına ulaşma gayretini göstermektedir.

 

Keza sayıları bugün itibarıyla hala ciddi manada tesbit edilemeyen öğretmenler dahil, yüz binlerle ifade edilebilecek olan

 

DEVLETİN KİLİT NOKTALARI, KENDİ DEYİMİYLE KILCAL DAMARLARINA YERLEŞEN FETOİST, HAİN, BUKELAMUN, HER KILIĞA GİREBİLEN, TAKİYYECİ, YEGANE MARİFETİ KENDİNİ GİZLEME SİHİRBAZI OLARAK SAKLAYABİLEN BUNCA ZALİM FETO'nun şaklabanı elemanlar nasıl alındı ve devletten nasıl tasfiye edilecek?

 

Onlar kopya verdi, sistemin merkezine (ÖSYM dahil) her sınavla girilen ve devlet personelinin kurumlara alınabileceği her birimine yerleşen bu fetoist hainlerin devlete nasıl ve ne zaman güçlü bir şekilde girdiğinin kopyasını da yetkili ve söz sahibi olanlara ben vereyim.

 

Hatırlayınız KPSS ile devlette görev alma yöntemi ilk defa;

" 22.02.1999 tarih ve 23619 (mükerrer) sayılılı Resmi Gazetede yayımlanan İlk Defa Devlet Kamu Hizmeti ve Görevlerine Devlet Memuru Olarak Atanacaklar İçin Mecburi Yeterlilik ve Yarışma Sınavları Genel Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ile; " 07.05.1999 gün ve 99/12722 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Devlet Memuru olmak isteyenler ile, Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarına Sözleşmeli Statüde Gireceklerin Yazılı Sınavlarının ÖSYM Tarafından yapılmasını ön gören..." ve ilki de 

 

17- Ekim 1999 Tarihinde yapılan BU SINAVLARIN MUCİDİ, FİKİR BABASI, ARKASINDAKİ GÜÇ ODAKLARI KİM İSE, bunların hayatta olanlarının hepsi- özellikle fikir ve eylem planında öncüsü olanlar-PARALEL DEVLET YAPILANMASININ YEGANE SORUMLULARI OLARAK YARGILANMALIDIRLAR. HEM DE HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN! 

 

İzleri sürülmeli, kime kadar gidiyorsa bu hain ve sinsi planla devlete adamlarını yerleştirmek isteyenlerin tüm iltisak ve irtibatları da ortaya konmalıdır.

 

Hain adam, boşuna ECEVİT'e ahirette şefaat etmeyi taahhüt(?!.) le,dünya ve ahiret sevgisini izhardan uzak kalmadığını beyandan imtina etmiyor?!

 

Bu tarihe dikkat ediniz; 

Bebek katili APO'nun ABD tarafından paketlenerek Nayrobi'den Ecevit'e teslim edildiği tarih, ardından Pensilvanya haininin hazırlanıp paketlenerek takas yoluyla ABD'ye teslim edildiği tarih ve ardından muhtar dahi olamayacağı garantisiyle siyasi hayatına son verilmek üzere SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın ceza evine gönderildiği ve ardından da ECEVİT'e 19- Nisan 1999 seçimleriyle ortaklı da olsa iktidar koltuğunun takdim edildiği tüm oyunların sergilendiği tarih!!!

 

ACİL ÖNLEM PLANI;

1- Derhal KPSS YÖNTEMİYLE KAMUYA ELEMAN ALIMININ ÖNÜNE GEÇİLMELİ VE BU YÖNTEMLE ELEMAN ALIMI DURDURULMALIDIR.

2- ÖSYM'NİN SINAV SORULARININ HAZIRLANDIĞI YERLER DERHAL DEĞİŞTİRİLMELİ O MEKANLAR ADETA LAĞVEDİLMELİDİR.

3- YENİ BİR SİSTEMLE HEM ADİL HEM DE DEVLETİNE, MİLLETİNE, BAYRAĞINA, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE BAĞLI, CANINI VE MALINI BAĞLI OLDUĞU BÖLÜCÜ, YIKICI, PENSİLVANYA GİBİ ULUSLARARASI ODAKLAR UĞRUNA DEĞİL VATANI VE MİLLETİ İÇİN VEREBİLECEK GERÇEK VATAN EVLATLARI, ÖĞRETMENLİK DAHİL, KAMUNUN TÜM BİRİMLERİNE YAZILI VE ARDINDAN ÇOK HASSAS ÖLÇÜLERLE HAREKET EDEBİKECEK SEÇİCİ KURULLARIN SÜZGECİNDEN GEÇERİLEREK KAMUYA ELEMAN ALINMASI SAĞLANMALIDIR.

4- KAMUYA ALINDIĞI SÜREÇTE DE STAJYER MEMURLUK DÖNEMİ DİKKATLE TAKİP EDİLMELİ, BÜTÜN ELİMİNASYONLARA RAĞMEN BİR ŞEKİLDE DEVLETE SIZMIŞ VATAN VE MİLLET DÜŞMANLARI VARSA, HİÇ BİR TAZMİNAT HAKKI TALEP EDİLMEKSIZIN İHRAÇ, YANLIŞ VE YANILTICI BEYANLARI MEDENİYLE DE YARGIYA TESLİM EDİLMELİDİRLER.

5- KAMU PERSONEL REJİMİ YENİDEN CİDDİ MANADA GÖZDEN GEÇİRİLMELİ, BU KONUDA HALA İHMALİ OLAN VE HÜKÜMETİN KENDİ ATADIĞI BÜROKRATLARINDAN ACİLEN HESAP SORULMASI TEMİN EDİLMELİDİR.

6- ÖZEL SINAVLARLA GİRİLEN ASKERİ OKULLAR, EMNİYET VE VARSA DİĞER KURUMLARIN DAHA ÖNCE BU SINAVLARI YAPAN TÜM JÜRÜ ÜYELERİ SORGULANMALI, SUÇLU BULUNANLAR İÇİN HUKUKİ SÜREÇ DERHAL BAŞLATILMALIDIR.

7- ÖZELLİKLE 17- EKİM - 1999 VE SONRASI, YUKARDA BAHSE KONU TÜM BİRİMLERDE GÖREV ALAN KAMU PERSONELİNİN YAKIN TAKİBİ VE SINAVLARI YAPAN HEYETLER İLE, SORU BANKASI UZMANLARI, İLŞKİLİ TÜM ZEVAT SORGULANMALI. HEM YENİ YÖNTEM ÇALIŞMALARI, HEM DE GEÇMİŞE AİT YANLIŞLARIN SÜRATLE TÖLERE EDİLMESİ SAĞLANMALIDIR.

8- BU KONUDA BİLGİ, BİRİKİM VE TECRÜBELERİYLE DEVLETE YARDIMCI OLABİLECEK HALEN GÖREVDE OLAN VEYA EMEKLİLİK DURUMUNDAKİ TÜM VATANPERVER BÜROKRAT, SİYASET VE DEVLET ADAMLARINDAN SON NEFESİNE KADAR DEVLETİN VE DEVLETİ YÖNETENLERİN AZAMİ İSTİFADESİ CİHETİNE GİDİLMESİ SAĞLANMALIDIR.

9- TÜM BU SÜREÇLERDE HEM MEDYA HEM DE KAMU OYU VE YARGI DOĞRU BİLGİLENDİRİLMELİ, TOPLUMSAL DESTEK AZAMİ DERECEDE SAĞLANMALIDIR.

10- BAŞTA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ, BAŞBAKANIMIZ VE HÜKÜMET YETKİLİLERİMİZ OLMAK ÜZERE TÜM KAMUYA ACİL EYLEM TAVSİYESİ VE SAYGIYLA ARZOLUNUR.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI