• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

ORDU VE GİRESUN'DA Kİ RADAR CEZALARI

17 Şubat 2016 Çarşamba 16:56

ORDU VE GİRESUN EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİ VEYA MAHALLİ İDARECİLERE!

 

15.02.2016- Pazartesi günü, emekli din görevlisi MUSTAFA AKTAŞ, Emekli Samsun Vaizi ALİ DÜZENLİ ve emekli Giresun Müftüsü Sayın HASAN ZER Hocalarımla bir taziye maksadıyla Giresun'un Espiye ilçesine gittik.


Gerek giderken ve gerekse aynı gün geri dönerken özellikle Ordu İli hudutlarında tuzaklandığı basında sıkça yer alan trafikte absürt ceza uygulamasını bildiğim için kilometre sabitlemeli olan aracımı hem giderken hem de dönerken o sabitlemelere tabi kılmama rağmen, dönüşte FATSA İLÇESİNDE aracımın yakışıklı bir fotoğrafını çektirmekten kurtulamadım.


Şu dikkati calip noktayı yetkililerden sormak istiyorum.


Giresun tam şehir merkezinde uygulamada olan trafikçi memurlara da, ORDU GİRİŞİNDEKİ MEMURLARA DA aynı şeyleri sordum.


Sabitlediğim hızım 70-km., özel ikazlarda da daha alt seviyelere hızımı düşürmeme rağmen elektronik tabelalarda zaman zaman hızımın mevcudun neredeyse 30-40-km ilaveli gözükmesi ne anlama geliyordu. Her iki ilin memurlarına da bunu sordum. Aldığım cevap; "TABELALARIN BOZUK OLABİLECEĞİ..." Peki bu bozuk tabelaların yazdığı km. Üzerinden mi siz vatandaşa ceza kesiyorsunuz?


Ordu şehir içi geçiş, -eskisi belki daha da netameliydi bilmiyorum,- o kadar trafik yoğunlaştırılmış ki, uygulamanın yanlışlığını yerel yöneticiler nasıl görmez, vali, Belediye başkanları bunu nasıl daha rahatlatıcı bir konuma getirmez, hele Sayın Başbakan Yardımcımız Ordu Milletvekili ve kadim dostum Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Üstadımız konuya nasıl müzahir olup bir çözüm üretemez anlamak mümkün değil?


Şehir içi yoğun trafik ve saatlerini anladık ama, trafikte ölü ve tenha saatlerin bile aynı kurallarla yürütülüyor olmasını bir bilen bana anlatsın! Hiç mi avrupa görmedik diyesi geliyor insanın. Onlar tabelalardaki (km) uygulamalarını trafiğin akışkanlığına göre tanzim edip, dinamik ve değişken bir uygulamayla yollarını rahatlatırken, biz statik, sabitleştirilmiş bir mantığı bırakamıyoruz, trafiğin yoğunluk durumunu esas alabilecek bir uygulamaya bir türlü geçemiyoruz, neden? Çünkü statükocu bir toplumuz. Bir türlü " Ezmanın tegayyürü, ahkamın tebeddülü..." Kaidesini yakalayamadık.


Yetkililere başta EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ve hatta İçişleri Bakanlığı olmak üzere vatandaşı ciddi mağduriyetlere sevkedici bu tür olumsuzlukların bir an önce giderilmesi için gerekli tedbirleri almaya, Özellikle ORDU VE GİRESUN İLLERİNDEKİ BU ELEKTRONİK TABELA GARABETİNE ÇÖZÜM ÜRETMEYE MAHALLİ YETKİLİLERİ DAVET EDİYORUM.

 

Selam ve sevgilerimle...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI