• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SUSMAK VE KOŞMAK

19 Eylül 2015 Cumartesi 20:40

ELBETTE DAVASI OLANLAR, aynı zamanda derdi de olanlardır. Derler ki; "dert adamı söyletir" Ancak bizim derdimiz susmamızı, en azından 1-Kasım akşam 17.00'ye kadar koşmamızı çok ama çok çalışmamızı gerektiriyor.


SUS-MAK- iki hece, SUS-MA-MAK, üç hece, öyleyse susmak daha kolay ve tercihe şayan. Şairin en güzel beyti belki de şudur; 


" AĞLARIM, AĞLATAMAM. HİSSEDERİM SÖYLEYEMEM, DİLİ YOK KALBİMİN ONDAN NE KADAR BİZARIM."


Evet, ağlayıp ağlatamamak, hissedip te söyleyememek, AKİF merhumun derdi de buydu.

 
Dava zarar görmesin diye, en ciddi yanlışlara, akıl tutulması denecek şenaet ve garabetlere sessiz ve lal kalmamızı arzu eden büyüklerimiz, DAVAYA zarar gelmesin diye yanlış yapmama yolunu tercih edebilselerdi daha doğru olmaz mıydı?

 

Ama neyse onlar ekabir takımıdır. Hikmetinden sual olunmaz! şeyler de yapsalar vardır mutlaka bir hikmeti demeli miyiz? 


Daha önce de yazdım. Kendi köyünde dahi karşılığı olmayan, mensubu olduğu partisini ikinci, hatta üçüncü konuma düşüren zevatın ısrarla aday gösterilmesi, hatta şehirlerinden seçilemiyeceği endişesiyle başka illere aktarılması, köyünden aday olsa muhtar olamayacakların vekil hatta bakan olması partilerin tabanlarına ne ölçüde saygı duyduğunu göstermesi bakımından önemli değil mi?

 

Bana partim seçim sürecinde nerede hatip ihtiyacı duyuyorsa, seçim gününün akşamına kadar gece gündüz demeden çalışacağım. 


Bu açık ve samimi duygumdur. Ancak, adaylıklarına ciddi tepkiler olduğu halde ısrarla aday olarak gösterilmekten doğan bir iktidar kaybı ve ülkenin ödemek zorunda olacağı ağır bedeller söz konusuysa, kıyamette bu arkadaşları aday gösterenlerden davacı olacağımı beyan etmek isterim. 


Hiç sevmediğim, inanç dünyamız taban tabana zıt olan, ismiyle dahi satırlarımı kirletmek istemediğim bir tiyatrocunun TV'lerde bir tiyatrosu vardı. Tanıtımında kullanılan logo; "tekrarı yok bunun!" Sözcüğü belleklerde iyice yer etmişti. 


Şimdi ben de diyorum ki; 1 Kasım seçimlerinin, 7- Haziran gibi tekrarı yok. Kılı kırk yararak yapılması gereken aday tespitleri naçizane görebildiğim kadarıyla teşkilat ve tabanlar nezdinde arzu edilen heyecanı uyandıramayacak, heyecansız teşkilatlar da ise, maksut hasıl olur mu ? Göreceğiz inşallah!...


Tüm seçim sürecini sıfır hata ile yürütüp, tek başına güçlü bir iktidara ulaşmayı diliyor, yaklaşan Kurban bayramının, ülkenin bir başka güzel bayramının müjdecisi olmasını diliyorum. 

 

Selam ve dua ile.....

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI