• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

AMAÇ, İSLAMIN KENDİ KENDİNİ YOK ETMESİDİR

20 Şubat 2015 Cuma 00:53İslam dini mensuplarının pasif ve aralarında ki çelişkili siyaset her zaman birilerinin iştahını kabartmaktadır.. Ve en etkili çökertme yöntemi de içeriden çökertme yöntemidir.. 

Yani önce ülke içinde Türkiyeyi kaosa sürüklemek,, ve her zaman her şeye karşı olan muhalefeti, kullanılmaya çok müsait ve iyi örgütledikleri paralelcileri kullanarak, iç karışıklığı sağlamak ve Türkiyenin onların kucağına düşmesini sağlamak,, sonrada bölgedeki savaş ortamına entegre ederek etnik ayrımcılığı kışkırtarak birbirine düşürmek ve  “İslam kendi içinde savaştırmaktır.“ coğrafyada islamı  etkisizleştirmek hatta yok etmek için bu tezi öne çıkarıldılar. 

Maalesef bölgedeki siyasi sorunlar, adaletsizlikler ve basiretsizlikler bu tezi haklı çıkaracak sonuçlar üretti. Ve TÜRKİYE ÜZERİNDE Kİ SENARYO TUTMADI ama, bölgede o tez gerçeğe dönüştü. Etnik ve mezhep kimliği öne çıkarılarak, bütün bölge ana temalarında ayrıldı, örgütler üzerinden olağanüstü ayrışma ve çatışma alanları oluşturuldu.

Yıllardır bu coğrafyanın her köşesinde gizli  bir şekilde devam eden Arap-İran savaşları bu tezin en önemli cesaret kaynağıdır.. Şii ve Sünni kimlikleri üzerinden kitlelere pazarlanan bölgesel güç mücadelesi, onlarca örgüt doğurdu, coğrafyanın her köşesinde cepheler açtı. Lübnan’dan sonra Irak’ta, Suriye’de devam eden, son olarak Yemen’de kendini hissettiren Arap-İran bilek güreşinin daha da yayılacağını göreceğiz. 
işte bu ortamın tam göbeğindeki türkiye kendi içinde yıllardır kürt sorunu adı altında Birilerinin destekleyerek ve kullanarak üzerimize saldığı pkk terör örgütünü şimdilerde tasviye etmeye çalışmak onları rahatsız etmekte ve acilen bu çözüm sürecine ÇOMAK SOKMA telaşına düşürdü..
Çözüm Süreci’ni “geniş anlamda” sorguladığımızda Türkiye’nin bölgesel ayrışmaya dönük sinsi hesaplara karşı mevzilendiğini göreceğiz. Ancak bir takım siyasi çevrelerin, işin bu boyutunu yeterince kavrayamadığı açıktır..

Dikkat ederseniz, “o çatışma tezi”ni Ortadoğu’nun bütün kurucu etnik çevreleri arasında sergileyenlerin müdahalelerinin, Kürtlerle İran arasında da savaşı öne alan hazırlıkları öne çıkarmaya başladığını göreceksiniz.

Daha olmadı, bu çabalarının sonunda Türkiye-İran savaşı isteyecekler..

Yıllar içinde amansız iki bölgesel rakip olan Türkiye ve İran’ı çatıştırmak için çok sayıda proje yürütüldü. İki ülkenin rejim sorunları bile bu amaçla kullanıldı.

zamanla tasarladıkları tezi uygulama fırsatı bulabilirlerse,,İran-Arap mücadelesine İran-Kürt ve İran-Türkiye çatışması eklenecektir. Böylece kaos coğrafyası tam anlamıyla gerçekleşecek, Türkiye güçsüzleşerek tamamen onların istediği zayıf ve muhtaç duruma düşerek, Türkiye  bir yüz yıl daha toparlanamayacak... 

Tabii içimizdeki HAİN maşaları onlara hizmet ettikçe bu senaryolar her dönemde devam edecek ve hiç bitmeyecektir.


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI