• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

YENİ TÜRKİYEYİ YOK SAYAMAZLAR

21 Aralık 2014 Pazar 01:29

Bu sefer sınırları çizecekler YENİ TÜRKİYEYİ YOK SAYAMAZLAR.!!?
'Kobani bir provaydı, dış güçlerin provası, amacına ulaştı ve bu yolun etkili olduğunu fark ettiler, ama yeni alınacak güvenlik tedbirleri onları biraz sıktı..

Yeni Türkiye' projesi, aslında her şeyi açığa çıkaracak kadar güçlü. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bu cümleyi üzerine ısrarla vurgulaması ve 'Hala anlamadınız mı' şeklindeki sitemleri, Ortadoğu'da yaşanan amansız hesaplaşmanın Türkiye'de en yetkili ağızdan ilanı niteliğinde.

Evet, biz bunu anladık, biliyoruz.. Birinci Dünya Savaşı'nın yüzüncü yıl dönümünde bölgenin yeniden dizayn edildiğini, dünya savaşının mimarlarının bugün de bölgeyi biçimlendirmeye çalıştığını, eskiyen rejimlerin yerine yeni bir statüko oluşturmayı planladığını, bunu yaparken de bölgesel güçleri denklemin dışına itme çabası içinde olduğunu, buna direnenlere karşı acımasız bir yıpratma ve tüketme savaşı yürüttüğünü, Türkiye'nin son birkaç yılda yaşadığı bütün krizlerin bu amaca yönelik olduğunu HERKES BİLMELİ

Yıllardır bu bölgede olan her şeyi 'yüz yıllık hesaplaşma'ya bağlamamızın sebebi de zaten bu. Bir takım aymazların, günü birlik çıkar peşinde koşanların, millet ve coğrafya duygusu yok edilmiş zihinlerin, cemaat ve parti iktidarı için ülkeyi ateşe verenlerin, yeni yüzyıllık tasarımın mimarlarıyla Türkiye karşıtı ittifak içine girenlerin işte bu büyük hesaplaşmada karşı cephede yer aldığını da biliyoruz.

Kobani üzerinden Türkiye'nin elini kolunu bağlama, hareket edemez hale getirme senaryoları uygulanırken IŞİD ve PYD gibi iki Truva Atı üzerinden bir gelecek tasarımı, yeni sınırlar ve güçler denklemi hesabı yapılıyor.

Açık söyleyeyim bu oyunun iki kurbanı var; Türkiye ve Kürtler. Aslında bölgenin geleceğini biçimlendirebilecek iki kesim, Kürt milliyetçiliği alabildiğine istismar edilerek boşa çıkarılıyor. Çözüm Süreci'nin içeriden ve dışarıdan hedef alınmasının tek sebebi de geleceğe yönelik bu güç birliğini şimdiden dinamitlemektir. 

ABD ve Avrupa basınında son aylarda yoğunlaşan Türkiye değerlendirmelerine bakıldığında, bazı şeylerin değiştiği, Türkiye'yi ele alma biçiminin farklılaştığı, içerideki sorunların Türkiye ve bölgenin geleceğine yönelik projeksiyonlar için kullanıldığı, dar bir iç politika sorgulaması ya da analizi yerine 'Türkiye ne yapmaya çalışıyor', 'Yeni Türkiye ne demek', 'Türkiye'den coğrafyaya nasıl bir söylem yayılıyor', 'Bu durum bölgenin geleceğini nasıl etkileyecek' şeklinde sorgulamanın ağırlık kazandığı görülecektir.

Batı basını, önceden Türkiye'yi 'sadece Türkiye' olarak tartışırken, şimdi bölgesel ve küresel ölçekteki etkileri üzerine pozisyon alıyor, bu eğilim 'oyun bozan bir çıkış' olarak algılanıyor ve Türkiye karşısında bir cephe inşa edilmeye çalışılıyor.

CEMAATİN YENİ PARTNERİ, DTP'NİN EŞ BAŞKANI AMERİKA'YA GİDİP GELDİKTEN SONRA Bİr HALLERE GİRDİ.

 ACABA ORADA FETONUN KAYIĞINA BİNMİŞ OLABİLİR Mİ? BİLMEM AMA, İÇERİDEKİ HAİNLER İSE BİZİ BU BATAKLIĞIN İÇİNE ÇEKMEK İÇİN YOĞUN ÇABA SARF EDENLERİN SAFINDA VE  "GELİN KOBANİ İÇİN TEZKERE ÇIKARALIM, GİRELİM KOBANİ'YE TEMİZLEYELİM'' DİYORDU.....

ŞİMDİDE YENİ GÜVENLİK PAKETİ MECLİSTEN GEÇER DE BENİM TERÖR ESTİRENLERİMİN ELİNDEKİ MOLOTOF SİLAH SAYILIRSA, BİZ ORTALIĞI YAKAR YIKARIZ DİYOR.. 

ALLAH AKIL VERSİN BİRAZDA VATAN SEVGİSİ.. BEYLER BOŞUNA ÇIRPINMAYIN!!! BU SEFER YENİ SINIRLARI ÇİZECEK OLAN TÜRKİYEDİR....

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI