• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BİZ OLMADAN DÜNYA TARİHİ EKSİK ANLATILIR

09 Nisan 2015 Perşembe 21:15


Biz olmadan dünya tarihi eksik anlatılır, bunu herkes bilsin,,!!

Siyasi partilerin gücü barış zamanında yapacaklarından değil, savaş ve kaos zamanlarında ne yapacaklarıyla ölçülür. Türkiye savaların ortasında hayatını sürdüren bir ülkedir. Yüzlerce yıldır böyle yaşıyoruz. Topraklarımızdan, komşularımızdan, sınırlarımızdan savaş ve kaos eksik olmadı. Çünkü biz insanlığın ilk var olduğu, ilk defa medeniyet kurduğu ve dünyaya yayıldığı topraklarda yaşıyoruz. İnsanlık tarihinin yarısı burada yazıldı. En kutsal mekanlar, hatıralar, mabetler bizim yaşadığımız yerlerde bulunuyor. 

O yüzden biz Amerika değiliz, İsviçre değiliz, İngiltere değiliz. Enerjinin, su yollarının, ticaret yollarının geçiş güzergahlarının tam ortasındayız. Herkesin gözünün olduğu topraklar burası. Herkesin kan davası güttüğü, intikam peşinde olduğu, dinlerin doğuş yerleri burası.

Türkiye tüm bu olayların, gelişmelerin tam ortasında yer alan bir ülke. Bizim arşivlerimiz, tapu kayıtlarımız incelenemeden Ortadoğu'nun, Balkanların, Kafkasların ve Avrupa'nın tarihini tam olarak yazamazsınız. Biz olmadan dünya tarihi eksik anlatılır. Düşünün ki Osmanlı'nın bir zamanlar hükmettiği topraklardan 64 ayrı devlet doğdu. Şimdi o devletlerin tarihi bizim kayıtlarımız olmadan tam olarak yazılamaz. 

Eyyy içimizdeki hainler, yemek yediğiniz tencereye s.......n.. yine o tencereden yemek yiyeceksiniz,

Onlarca ülke Türkiye ye çelme takmakla meşgul

Bugün Sınır komşularımız İran, Irak, Suriye fiili olarak savaşta. 1.7 milyon göçmen Türkiye'ye sığındı. ABD, Rusya, Çin, İngiltere, Suudi Arabistan, Fransa, İsrail ikinci derece bu savaşlara müdahil. Hepsi Türkiye topraklarını ve Türkiye'nin iç işlerini etkiliyor. Almanya'nın, Türkiye'de Kürt sorunu bitmesin, Alevi sorunu patlak versin diye var gücüyle çalıştığı söyleniyor. İran, Yunanistan ve Almanya PKK, DHKP-C vb. benzeri terör örgütlerinin hamisi olduğu iddia ediliyor. Bir kaç ülke Paralel Örgütü sonuna kadar destekledi ve Türkiye'nin en büyük belası haline getirdi. 


Kısacası, Türkiye eskisi gibi güçlü olmasın diye her türlü çelmeyi takacak onlarca ülke var etrafımızda. Tüm bu ülkeler, içimizde birileriyle ortak hareket ediyor, birilerini tahrik ediyor ya da karanlık operasyonlar yapıyor. İç huzur bozulsun, Türkiye güçsüzleşsin, kontrol edilebilir hale gelsin ve kendi çıkarlarına hizmet etsin istiyorlar. 

Emeklilerin zaafına oynayan, birileri, lütfen cevap veriniz!!

Kürt sorununu nasıl çözeceksiniz, Alevi meselesi için ne diyeceksiniz, DHKP-C ve PKK'yı destekleyen ülkeler için nedir planınız, 1.7 mülteci için nedir somut projeniz, İran'ın Şii yayılmacılığı için nasıl önlem alacaksınız, Paralel Örgüt sorunu ne olacak, Türkiye'nin sınırındaki fiili iki savaş için nedir hesabınız, Yemen İran'ın kontrolüne girerse ne olur, Türkiye düşmanlarıyla ortak hareket eden içimizdeki hainleri nasıl bulacaksınız, enerji koridoru olmamızdan rahatsız olan ülkelerle nasıl ilişki kuracağız, Türkiye'nin enerji açığı nasıl kapatılacak, ekonomiyi nasıl yöneteceksiniz, İslam dünyasının yaşadığı kaos için gözler Türkiye'ye çevrili, ne yapmayı düşünüyorsunuz... onlarca zor soru, sor koşullar, zor durumlar sıralayabilirim. Tüm bunlar için ne yapacağını sorun siyasi partilere. 

Ülke yönetmek başka bir şey, hele Türkiye'yi yönetmek bambaşka bir şey. Bugün seçime girecek siyasi partilerden sahillerden oy alanlar doğuyu yönetemez, doğudan oy alanlar batıyı yönetemez, iç Anadolu'dan oy alanlar sahili yönetemez... böyle siyasi partilerin olduğu bir ortamda tüm yük AK Partinin omuzlarında olacak. 

Türkiyeyi yönetmeye talip olan, Türkiye'nin tamamını temsil eden, herkesten oy alabilen siyasi partinin kazanması gerekir.YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI