• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

DERİN İRAN HESAPLARI

03 Kasım 2014 Pazartesi 11:56

Karayılan neden bırakıldı? 


Bir de Murat Karayılan'ın İran'da yakalanması sonra da bırakılması konusu var.
Orada ne oldu acaba? 2011 yılının sonlarında gelişen olay sonrasında PKK'nın PJAK kolu, İran'da operasyonlarına neden ve nasıl son vermiş olabilir?...

Katil Esad'ın arkasında tüm gücüyle duran İran, akıllardan hiç çıkarılmamalıdır. Nitekim Türkiye, İran'a dost elini uzatıyor. İran ikili görüşmelerde "Gel, bu sorunu Türkiye, İran beraber çözelim" teklifini kabul ediyor, adım atmaya gelince kendilerine has usulleri kullanıyorlar.
Tabiidir ki, bundan dolayı İran'la rahat bir çalışma zemini bulunamıyor.

"Suriye gemisi batarken, kendisine güvertede kurtarılmış bölge peşine düşen bir akılla karşı karşıyayız. Yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği bir ortamda Kanton kurgusuna hapsolan bir yaklaşımın, Kobani'de kriz nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın ortaya kurucu bir siyaset koyması imkansızdır.         

                                                                

PKK kendi dünyasında dağdan ovaya inişi ya da silahsızlanmayı 'dağdan Kobani ya da Cezire'ye iniş' şeklinde formüle ettiği sürece, içinden çıkamayacağı bir kısır döngüye gömülmeye devam edecek"


PKK Yürütme Konseyi'nin Başkanı Cemil Bayık, yıllardan beri yabancı istihbarat servislerinin kucağında. Bir kolu İsrail, diğer kolu Avrupa'da... 


ABD ve İngiliz ajanlarıyla kol kola... Ankara grubu diye anılan Duran Kalkan, Mustafa Karasu, Ali Haydar Kaytan ve Rıza Altun, Derin Avrupa, Almanya ve Fransa ile işbirliği içinde. Bahoz Erdal, Kendini göstermek için Türkiye içinde ve dışında birçok kanlı eylemi planlayan ve bizzat gerçekleşmesinde fiili katılımı olan bir terörist ve Baba Hafız Esad'ın yetiştirmesi.


SONUÇ: Aralık 2012'den beri sürdürülen çözüm süreci, toplumsal anlamda geçmişte görülmemiş düzeyde bir desteğe kavuşmuş olmasına rağmen, güven atmosferi ciddi anlamda tesis edilmişken, Kandil'in yabancı parmaklara güvenerek geliştirdiği taktikler fanatikçe sürdürüldüğü sürece, her geçen gün tamiri daha zor bir noktaya doğru ilerlendiğinin farkında olunmalıdır.


Orta doğu denklemi içerisinde 100 yıl önce de bugün de emperyalist devletlerin acımasının olmadığı ve olmayacağı ve her zayıflatma çalışmasında sonuç almaya başladığı an.


BU GEMİ SU ALMAYA BAŞLARSA,  (ALLAH KORUSUN)  HERKESİN YÜZME BİLMEDİĞİNİ DEHESAP ETMEK GEREKİR..

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI