• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

HAİNLER SÜKUNETTEN HUZURSUZ

21 Nisan 2015 Salı 15:50


Çözüm süreci safhasında PKK’nın o bölgede bir takım illegal sosyal etkinliklere katıldığını devlet biliyordu.


Birçok yerdeki mezarlık açılışlarında, yol kesmeler de, çatışmalarda başka biri mi vardı! PKK zaten oradaydı. Ama sabır, sabır, sabır, derken, örneklerini devam ettirdiler.


HDP'liler, yakın geçmişte Diyarbakır Lice yolunun kapatılması sonrası yaşanan gerilimin Ağrı’dakinden daha ağır sonuçlar doğuracak silahlı çatışmaya dönüşmeden ara bulucular vasıtasıyla engellenebildiğini anımsattılar.

Yine Hdp,Çözüm sürecinin hedefinin de bölgede bulunduğu kabul gören PKK’nın silahlı varlığı olduğunun altını çizdiler. HANİ SİLAH BIRAKILACAKTI?

Çözüm süreci de zaten bunu bitirmek için başlatılmadı mı?

                                             
Demek ki başta HDP ve PKK artık APO'yu İPLEMİYOR

Hiç sıkılmadan, güvenlik güçlerinin süreç boyunca bu unsurları görmezden geldiğini müsamaha gösterdiğini belirttiler.Yani kışkırtma yöntemi uyguladılar.


Bütün bunlara eklenmesi gereken bir unsur daha var, hem PKK hem de bölgedeki devlet görevlileri arasında çatışmayı özleyenlerin sayısı da az değil. SÜKUNETTEN HAİNLER HUZURSUZ..!!

TARAFSIZ BAĞIMSIZ, BİR GÖZLEMCİ HEYET OLMALI MI?

Diğer bir nokta, olay sonrası çekilen görüntülerin yayınlanması ve Genelkurmay Başkanlığının yapmış olduğu açıklama üzerineydi.

Halkın yaralı askerlere yardım ederken çekilen görüntülerin ve Genelkurmayın açıklamasının olumlu yansıma yarattığını her üçü de üstüne basarak dile getirdi.


Bu gelişmelerin Diyarbakır, Van, Hakkâri başta olmak üzere bölgede halk üzerindeki olumsuz etkiyi kırdığını vurguladı.

Tabi, yaşananlar her kesimde farklı bir algıya neden oldu, herkes olayı kendi siyasi pozisyonuna göre okudu.


Bu da ileride benzer sorunlarla karşılaşılmaması için çözüm süreci kapsamında kararlaştırılan, ancak vazgeçilen Tarafsız, bağımsız kalabilecek gözlemci heyete ihtiyacı bir daha ortaya koydu.


Şurası kesin ki, belki saygın isimlerden bir gözlemci heyet olsaydı, herkes elini tetiğe götürürken iki kez düşünürdü.o da belki..


KİME YARAR?
Bilinmesi gereken bir unsur daha var...

Ağrı benzeri olaylar sahnelenmek istenen terör fitili ve seçim korkusu yaymak baraj için korku zemini oluşturmaktır.. 

Herkes akıllı olsun.. Halk daha bilinçli ve daha huzurlu. Bugün yeniden eski kan gölü ortamı yaratma çabaları olanaksız.

Türkiye'nin bir ucunda yaşanan olayın, en geç bir saat içinde bir diğer ucunu tetikleyeceği, hatta daha ağır sonuçlar doğuracak olaylara neden olacağı görülmeli.

Ayrıca kimse de çatışmadan kendine fayda çıkacağını sanmasın.

Tam tersine, Diyarbakır Annelerinin başlattığı ve uzun yıllardır yaşanan çatışmazlık ortamı, toplumu çatışana karşı tepki koyacak noktaya getirdi.

Dolayısıyla, çatışma halinde olan iki taraf da kaybeder, Kim kazanır HAİNLER                

İpi dışarıda ki Ülke düşmanlarının elinde olan İÇİMİZDEKİ HAİNLER yine bir oyun sahneye koydular ve seçim süresince de bu ve benzeri oyunları sahneye koyacaklardır. 

Bölge halkımızın bu oyunlara ve en önemlisi de diğer siyasi partilerin bu oyunlara alet olmamasıdır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI