• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

HDP YİNE ATEŞLE OYNUYOR!

31 Ekim 2014 Cuma 20:28

ÜST AKIL,, NEWYORK-LONDRA-BERLİN-TELAVİV
Kandil - HDP yine ateşle oynuyor. 

Yabancı istihbarat örgütleri ile ve yukarıda zikrettiğim ülkelerin bizzat desteği ve cesaretlendirmesi, desteği ve içli dışlı ilişkiler içinde olduğu bilinen Kandil Çetesi, çözüm sürecini sabote eden taktiklerini sürdürüyor. 


6 -7 Ekim'de sokakları kana bulayan, 40 masum vatandaşımızın hayatına mal olan olayların Bingöl, Yüksekova ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen kalleş saldırıların akıttığı kanlar yerdeyken, Kandil-HDP '1 Kasım Kobani küresel direniş' çağrısıyla ateşe benzin döküyorlar.

Anlaşılan yukarıda zikrettiğimiz Amirleri Türkiye üzerinde direkt hakimiyet kuramayınca, kargaşa ve iş huzursuzluk için yine bu işlere yatkın ve kucaklarında büyüttükleri odakları bu şekilde devreye sokuyor.

Nitekim 6-7 Ekim olaylarından, Kobani'ye Amerika'nın silah atmasına, PKK-PYD'nin Katil Esad'la savaşmamasına kadar giden olayların altında, Kandil'e yapılan yeni vaatler söz konusudur. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçen hafta bir yurtdışı gezisinden dönerken çok dikkati çeken açıklamalar yapmıştı: "Oyun içerisinde oyun. Tuzağı veya tezgâhı kuran muhtemelen başka bir mantık var. Bir üst akıl var. Sınırlarımızda oynanan oyun sıradan, rastgele bir oyun değil. Basit bir oyun değil. Bunlar yeni başlamadı" 

Ortadoğu'yu yeniden dizayn ederken, yeni paylaşım planlarını hazırlarken, bu coğrafyada en istikrarlı ve dik duran, Türkiye'nin yürüttüğü çözüm süreciyle sağlanacak Türk-Kürt ittifakının paylaşım planlarını bozmayı hesap ediyorlar.

Amaçları çok açık. Türkiye'nin çözüm sürecini sabote ettiriyor. Ve... Sabote etmede Kandil'i kullanıyor. Abdullah Öcalan'ı nda durum karşısında ne şiş yansın ne kabap açıklamaları o tahrikçileri tatmin etmediği gibi, Kandil'e, Öcalan'ın içinde bulunduğu durum nedeniyle etkisini azaltarak zamanla tasfiye etmek veya etkisini minumuma indirmek için her türlü silah, mühimmat, maddi destek ve garanti vermektedirler.

ALLAHTAN HAYIRLISI YENİ ÇIKACAK OLAN GÜVENLİK PAKETİNDE BUNLARA DİREKT TERÖRİST MUAMELESİ YAPILMASI.

BU KONULARA CESARET EDECEKLERİN SAYISINI AZALTACAKTIR.YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI