• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

MÜTTEFİK VE DOST ÜLKE AYAKLARI

23 Kasım 2014 Pazar 01:15

CIA'nın Türkiye masası Şefi Graham Fuller'in ilginç  ve Müthiş itiraflarda bulundu Fuller. Orta doğu'dan Afrika'ya, Osmanlı'dan kalan gönül bağları rüzgarına kapılan Türkiye'nin önüne geçmek gerekiyordu, diyor.


Bu amaçla IŞİD'in kurulduğunu ve Ankara'nın önüne set olarak çekildiğini çok güzel anlatıyordu Graham Fuller.
Tampon bir devlet kurarak YOL kesmişti CIA-MOSSAD ve İngiliz istihbaratının işbirliği..


Sağ olsun çok güzel itiraflarla destek verdi bize CIA ajanı. Zaten her şey kabak gibi ortadaydı. İnsanlar görüntülere biraz baksa, biraz sorgulasa derin IŞİD yapılanmasını anlamak zor değildi. Nitekim önceki gün törenle kafalar kesti yine IŞİD.


Amerikalı gazeteci David Kassig ve 18 kişiyi kameralar önünde hallettiler. Kafa kesenlerden ikisi Amerikalı, ikisi İngiliz ve biri de Alman çıktı. Biraz daha araştırılsa belki de üçü Fransız, beşi Avustralyalı, ikisi Belçikalı çıkacaktı.


Avrupa'dan Amerika'dan geliyorlar, kafa kesip gidiyorlar. Yani ülkelerine dönüyorlar. Bunu ben söylemiyorum.bir CIA ajanı söylüyor. İngiltere Kraliçesi'nin resmi yayın organı BBC yayınladı haberi..


Habere göre 80 farklı ülkeden 15 bin kişi Suriye'ye koşmuş. CIA'nın araştırması bu yönde. Bazı ülkeler savaş bölgesine militan akışını nasıl durdururuz diye uğraşıyor. Bu gayet normal. Ancak bazı ülkeler bu konuda kılını kıpırdatmıyor. İşte haberin bu bölümü çok ilginç. Umurlarında değil yani IŞİD'de kafa kesenlerin geri dönüyor olması.


Suriye'ye seyahat etmek Batı'da yasa dışı değil. Adamların bu anlamda bir kanuni yaptırımları yok. Ve gelelim haberin içindeki bomba detaylara. Mesela Danimarka IŞİD'e katılıp, kafa kesip geri dönenlerden çekinmiyor. Geri dönenleri gözaltına almak için polisler beklemiyor. Tam tersine KARİYER DANIŞMANLARI karşılıyor.                                                                    

"Ooo hoş geldiniz beyler, size iş sağlayalım, KARİYER YAPIN" diyor.

Aynen böyle diyor Kraliçenin BBC'sinde yayınlanan haberde. "Bu gençlerle diyalog kurmak lazım" diyormuş Danimarkayı yönetenler.

Royal United Services Enstitü Başkanı Michael Clarke'nin bu konuda demeci de var. Danimarkalı diyor ki; "IŞİD'den dönenlerle diyalog kurarsak istihbaratımız da artar hem."


Oh oh ne güzel... Hem sohbet, hem iş, hem de KARİYER imkanları. Bu açıklamadan sonra Danimarka'dan, hem istihbarat verecek hem de kariyer yapacak çok genç çıkacaktır IŞİD'e katılmak için.                     


Kraliçe'ye aşk derecesinde bağlı Suudi Arabistan, bakın ne diyor BBC, Suudi yönetiminin müthiş projeleri konusunda? Efendim İngilizlerle önceki gün ORTAK TATBİKAT düzenleyip dosta düşmana gözdağı veren Suudlar, IŞİD'e katılıp KAFA kesip geri dönenler için rehabilitasyon merkezi kurmuş. Riyad'da oldukça geniş ve etkili bir alanda mükemmel tesisler yapılmış. Eğitimden danışmanlığa her türlü hizmet veriliyormuş. 


Kafa kesicilere AŞ, İŞ İMKANLARI ve seçenekleri sunuluyormuş. Hatta bu tesislerde ağırlanan kafa kesici iki IŞİD'çi, aldıkları eğitim sonrası YEMEN'e gitmiş. Orada EL KAİDE'yi kurmuş. Maşallah maşallah, ne de güzel haberler veriyor Kraliçenin resmi yayın organı BBC. Bir de Avrupalı, Batılı uzmanları konuşturmuşlar haberde ne diyor bakın, "Efendim geri dönen IŞİD'çileri hapse koysak adamlar burada militan toplar" diyorlar.     

                       

Kılıfa ve bahaneye bak. Sal gitsin dışarıya, gitsinler YEMEN'de EL KAİDE kursunlar daha faydalı olurlar..

İşte IŞİD militanı olmak böyle ayrıcalıklı bir şey. Ee CIA ajanı Graham Fullerboşuna söylemiyor;                              

"IŞİD'i biz kurduk. Hem Ankara'nın hızını kesmek hem de körfezdeki kralları ve emirleri ve İARAİL i korumak için" diye.

Kendi adamlarını hapse mi atacak?
E bir de psikolojileri bozulmuş arkadaşların, KAFA KESMEKTEN...

Alacaksın rehabilitasyon merkezlerinde psikologlar eşliğinde rehabilite edip İŞ VE KARİYER imkanları sunuyorlar adamlara.

Adamlar, adamlarına sahip çıkıyor.                                                                                                             

VE TÜM HESAPLAR BİZİM ÜZERİMİZE OYNANAN OYUN İÇİNDE OYUN.. 

VE GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA DA '' MÜTTEFİK VE DOST ÜLKE AYAKLARI YAPIYORLAR.. İÇİMİZDEKİ HAİNLERDE SİNSİCE ONLARA AYAKÇILIK YAPIYORLAR..

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI