• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

NATO

28 Eylül 2015 Pazartesi 12:44

Nato’yu, PeKeKe'ye Askeri operasyonlara müdahaleye çağıran CAHİL, Nato sizin PeKeKenize tükürük değirmeni mi ?..

 

Zira böyle bir misyonu, görevi, işlevi, kuruluş amacı da yok…

 

Siz bu sinsi HAİNLİĞİ yaparken, Birileri çalışıyordu.

 

Son on yılda, Cumhuriyet tarihi boyunca görülmemiş imar faaliyetine şahit olduk. Onca yıl, yaşam standardımızı yükseltecek dev alt ve üst yapı projeleri için bulunamayan maddi kaynak, bu dönemde yaratıldı.

 

Marmaray'a ve kilometrelerce raylı sisteme, duble yollara, toplu konutlara sahip olduk. Üçüncü Havalimanı, Kanal İstanbul ve boğaza yeni köprü gibi ekonomiye can suyu olacak projelerin bekası hâlâ Ak Parti'nin derdi.

 

30 yılda 50 bin canımıza mal olan çatışmaların sonlandırılıp toplumsal barışın tesisi için ilk ve en büyük riski de aynı siyasi gelenek üstlendi.

 

Doğuda eşi görülmemiş dev hamleler yapılarak havaalanları dev barajlar, sulama kanalları, Askeri alanda tarihte eşi görülmemiş hamleler yapılmış, pradatörler, insansız hava araçları, Fantomlar, füzeler, aselsanın yaptığı suda ve karada hareket kabiliyeti olan tanklar, harp silahları tüfekler, Apaçi helikopterler, Türksat uyduları, Üretim ve istihdamın artırılması, enflasyonun ve faizlerin düşük tutulması gibi kaygılara sahip olan da ülkenin yurt dışındaki itibarını korumaya çalışan da yine onlardı.

 

Vs. Yani düzen için çalıştılar.. Eksik ve yanlışlar yokmudur, tabii ki vardır, çalışan mutlaka yanlış ta hata da yapar…

 

( Marmarayla seyahat halindeyken bizzat yanımda birinin, "Bu hükümet hiç çalışmadı hiçç" dediğini duyunca, karşısında oturanın da, amca  sen kendini köyde tarlada zannediyorsun galiba, diye cevap verdiğine bizzat şahit oldum..)

 

Siz kucağında kıvrandığınız akıl hocalarınızın emriyle sürekli hainlik peşinde koşuyordunuz.

 

Düşününki bu üklede yaşayıp asgari ücretin bin TL civarında olduğu dönemlerde sırf bazı dış kaynaklı Hain topluluklara yalakalık ve ajanlık yaparak para için vatanını, namusunu, haysiyetini, onurunu, karakterini, bir kenara bırakıp üç kuruş için bu köpekliği yapanlar hayal bile edemeyecekleri paralar elde etmek uğruna bu vatan hainliğini yapmanın peşine koştular..

 

Pe Ke Kelerine tükürük değirmenliği yapan bu ahmak takımı, şimdi daha başka planlar peşindeler. Abileri yurt dışına kaçan ve sürekli başı belaya girince onları kollayan adalet mekanizmasındaki konumlarını kullanarak onlara kanat geren akıl hocaları da yok artık.

 

Hiçbir zaman oturduğunuz sandalyenin çıkıntısını çıkaramadınız içinizden para için,,!!!

 

Aynı süreçte hükümetin her türlü imar faaliyetini engellemeye çalışansa muhalefet oldu. Kimi daha sonra halkın tepkisiyle "çiğneyeceği" iptal kararları için yargıya başvurdu. CHP'nin Ankara'daki Akay Kavşağı'nı yaptırmamak için açtığı dava lehine sonuçlandığı halde "karar uygulanmasın" demesini düşünebilirsiniz.

 

Bir diğeri ise doğrudan silaha ve sabotaja başvurup "yaptırmayanlara" ideolojik gerekçeler üretti. PeKeKe'nin Hakkâri havalimanı inşaatını bitirtmemek için gerçekleştirdiği 300'den fazla saldırıyı "ekolojik demokratik özerklik" zırvalıklarıyla savunanlar gibi...

 

Ülke ülke gezip yabancı yatırımcıya "Türkiye'ye gelmeyin" diyenleri tanıyorsunuz. Okurlarının PKK'ya "batıdaki dev tesisleri vurun" tavsiyelerini "yorum" diye yayımlayan gazetelerin adlarını biliyorsunuz. Ülkenin yurt dışındaki itibarını sıfırlamak için, "diktatörlük," "Kürtlere soykırım yapılıyor" safsatalarını lobi lobi pazarlayanları da...

 


Çözüm Süreci'ni "oyum" demeden başlatıp sürdüren yegâne siyasi iradeye, kâh "taviz veriyorsunuz" kâh "hiç esnemiyorsunuz" diyerek engel olanlar da başkası değildi. Vb. Özetle yegâne amaçları yönetilemez hale getirmek, düzensizliğe hizmet etmek.


Evet, bizim topyekûn muhalefet de sütü dökmeyi aklına koymuş bir kere. Zor olanı tercih eden karşısında kolay olanı seçip yaptırmamaya ya da yıkmaya çalışıyorlar. Kim bilir belki başarır, engelleyip, sabote ederek istikrarsızlaştırdıkları, ekonomisini çökerttikleri hatta Suriye'ye çevirdikleri ülkenin iktidarını da alabilirler.


Ama kendileri, zamanında sırf "yaptı" diye Elektrik Mühendisleri Odası'ndan attırdıkları Özal'ın Boğaz Köprüsü'nü bugün nasıl kullanıyorlarsa, çocukları da ebeveynlerinin yıkmayı vaat ettiği Erdoğan'ın 3. Köprüsü'nden geçecekler. Sarayın tuvalet klozetlerinin bekçiliğini yapan zihniyet  o klozetleri  ve yemek masasının fiyatını hesap etmekten aciz mimarlar odasının  fiyatını şişirip enayi yerine koydukları sözüm ona siyaset müsveddeleri o emtiaların hesabını yapamayacak kadar aptal zannediyor bu insanları..

 

Aynaya baksalardı durumu daha iyi kavrayacaklardı ama onuda yapmadılar.. Ve bunlar bu ülkeyi yönetmeye talip bile olabilecek cesarete ve kabiliyete sahip dahi olamayanlar, ne acı değilmi!

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI