• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

SİLAH BIRAKMA ÇAĞRISININ YAN ETKİLERİ

24 Mart 2015 Salı 20:08

Silah bırakma çağrısında sonra sözde destek verdiklerini dudak ucuyla beyan eden böyyyüük devletler, aslında içim yanıyor içim diyecekleri yerde, çağrıyı olumlu buluyoruz dediler kerhen.


Çözüm süreciyle Türkler ile Kürtler'in yeni bir tarihsel ittifak kurup bölgede etkin güç olmasından rahatsız olan yapıların Öcalan'ın son mesajından çok rahatsız oldukları haberleri hemen Ankara'ya ulaştı. Derin ABD (CIA)-Avrupa (MI6-BND)-İsrail (MOSSAD), Yeni Türkiye'nin büyümesinden rahatsız oluyordu. Özellikle petrol-gaz-ekonomik kanallara hükümdar olmaması için ellerinden gelen her türlü ihaneti destekliyordu. Hele hele, derin İsrail, Avrupa, İngiltere, ABD'nin istihbarat servisleri, Öcalan'ın son açıklamasından tek kelimeyle şok oldular. Çünkü yıllarca korudukları, kol kanat gerdikleri, silah verdikleri, lojistik sağladıkları PKK'nın ellerinin altından bir anda çekilmesinden, derin planlarını uygulamada ellerindeki önemli bir enstrümanı kaybetmiş olmaktan pek memnun olmadılar. Avrupa'nın resmi ağızlarının, "PKK'nın silah bırakma kararı için olağanüstü kongre düzenleme çağrısını memnuniyetle karşılıyoruz" demelerine bakmayın. 

Kandil sorumlularının süreci hala içlerine pek sindiremediği biliniyor. Murat Karayılan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Sabri Ok son günlere kadar 'Çözüm'ün önünü açan değil, gelişmelere set koymaya çalışan bir tutum izlediler. Kandil baronları, Suriye'deki gelişmeler, PYD'nin fiili ve konjonktürel kazanımları, yabancı servislerin vaatleri doğrultusunda konumlanmış durumda.     

Silah bırakmaya, Öcalan ve Türkiye açısından bakmasalar da, ne yazık ki tezgâhlara açık olduğu gözleniyorsa da, Derin Batı-Avrupa Gladyolarının kulaklarına bundan sonra çok daha fazla su kaçacak. Hainler Türk-Kürt kardeşliğinin sıcak ikliminde boğulmaya mahkûm kalacaklar, Aziz milletin, birlik ve beraberliği karşısında ne yaparlarsa yapsınlar, başarılı olamayacaklar, 

SONUÇ BUNDAN ÖNCEKİ YAZIMDA DA BELİRTMİŞTİM, TERÖR BİTERSE TÜRKİYE BÖLGENİN LİDERİ OLUR...100 yıl sonra Büyük Türkiye sınırlarını çizen biz olacağız

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI