• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BİZ HEP BİRLİKTE TÜRKİYEYİZ

01 Eylül 2015 Salı 11:57


Son günlerde ülkemizin üzerinde adeta kara bulutlar dolaşıyor.  Bu kara bulutlar ise üzerimize yağmur yerine kan damlatıyor.  Ülkemizin hemen her yeri kırmızıya boyanırken gönüllerimize simsiyah bir kor düşürüyor…


Her gecenin sabahında bizi derinden sarsan, yuvalara ateşler düşüren o acı haberlere şahit oluyoruz.  20’li yaşlarında gencecik körpe kuzuların şehit haberleriyle kahroluyoruz.

Hain pusulara kurban giden vatan evlatlarımız için ağlıyoruz. Batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine vatan, millet, bayrak için mücadele veren kahraman ordumuzun aziz evlatlarına yanıyoruz.

Sırf biz sıcak yuvalarımızda ailelerimizle rahat edelim, gece gündüz huzurumuz bozulmasın diye rahatlarından vazgeçen, sevdiklerinden ayrılan, gözünü hedeften sakınmayan, düşmana göz açtırmayan Mehmetçiklerimizin, Emniyet Müdürlerimizin,  Polislerimizin böyle kalleşçe, insafsızca, vicdansızca, soysuzca tuzaklar kurularak yurt içi ve yurt dışı bağlantılı terör örgütleri tarafından şehit edilmeleri içimizi acıtıyor. Dualarımızda bu hainlere karşı beddualar gönderiyoruz. 

İçimizi acıtan bir diğer durum ise maalesef bazı medya kuruluş ve kanallarının, gazetelerin ve yazarlarının, siyasi parti ve milletvekillerinin bu hainlere destek vermesidir. Bazıları açık destek vermekte bazıları ise üstü kapalı desteklemektedirler. Bu durum şehit ailelerini ve tüm vatandaşlarımızı üzmekle kalmaz. O terör örgütleri er ya da geç cezasını bulurken, milletimize hesap verirken onların kurduğu tuzaklara ortak olan bu kişilerin de aynı suçu işlemekte olduğu halkımız tarafından asla unutulmayacaktır. Onlar da bu ağır hesabı bu necip milletimize ödeyeceklerdir. 


Ne söylersek söyleyelim, ne anlatırsak anlatalım. Hangi kelimeleri kullanırsak kullanalım şehitlerimizi asla geri getiremeyeceğiz. Yanan ana baba kardeş yüreklerine laf anlatamayacağız. Acıları ve öfkeleri öyle büyük, öyle derinden ki kendimizi onların yerine koysak bile bu duyguyu yaşamadan asla bilemeyeceğiz. Allah tüm şehit ailelerimize dayanma gücü versin.  En kısa sürede bu kara bulutların ülkemiz üzerinden uzaklaştırılmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Dünyadaki hiçbir şey insan canından daha kıymetli değildir.

Şu puslu günlerde her zamankinden daha çok birlikte hareket etmeye ihtiyacımız var. Milletçe tek yürek tek bilek olmaya gayret göstermeliyiz. Bizi tahrik edecek, kışkırtacak her durum ve ortamdan uzaklaşmaya çalışmalıyız. Özellikle sosyal medya üzerinde yapılan tartışmalar soruna çözüm bulmak için değil herkesin egosunu tatmin içindir, birbirimize klavye kahramanlığı yaparak çözüme ulaşmak zor ve anlamsızdır.  Zaten terör örgütünün amacı bu güzel ülkemizi karıştırmak, ülkemizi kargaşa ortamına sürükleyerek milletimizi birbirine kırdırmaktır. Ses getirmektir. Lütfen bunlara prim vermeyelim. 

Millet olarak bize düşen devletimize destek olmaktır. Devletimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin, Emniyet Teşkilatımızın önünde engel olmak değil, önündeki engelleri kaldırmaktır. Ülkemizi karıştırmak değil görevlerini layıkıyla yapabilmelerini sağlamaktır. Uyanık olmalıyız, tedbirli olmalıyız. 

Bu ülke hepimizin, tarih boyunca komşularımızın gözü hep üzerimizde olmuştur.  Dâhili ve Harici düşmanlarımızın ekmeğine yağ sürmeyelim. Bu terör örgütleri ve onların siyasi oluşumları da onların maşalarıdır. 

Bizi onlar yıkamadılar ve asla yıkamayacaklardır. Biz ayrılmamaya dikkat edelim. Üstat Mehmet Akif’in anlamlı şu sözü ile yazımı nihayete erdiriyorum” Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;  toplu vurdukça yürekler onu top bile sindiremez” Sevgilerimle….

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI