• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

IŞIĞIN SEVGİ OLSUN

17 Mart 2015 Salı 11:58

IŞIĞIN SEVGİ OLSUN


Ne olacak yani? 


Sana kötülük edene sende kötülük edeceksin, ona bir ömür boyu kin duyacaksın da…
Söyle eline ne geçecek…


Kırılan kalbin eskisi gibi mi atacak, gözyaşların geri mi dönecek, kaybettiklerini mi bulacaksın? 


Peki, çare olacak mı kinin derdine? Koskoca bir "Hayır” değil mi… 
 

Ama diyeceksin, bundan önce kurduğum cümleleri kaldırıp fırlatarak, ben çok üzüldüm, beni çok yıprattılar bu hayatta, bunun intikamını mutlaka almam gerekir. Kararlısın dimi, kararlısın aslında daha da üzülmeye…


Sadece kin hamalı olacaksın ah bir bilsen? Yükün gittikçe ağırlaşacak, ağırlaştıkça belin bükülecek, belin büküldükçe kendin küçüleceksin. 
Bu kısas bu kin gözlerini kör edecek, kararacak düşüncelerin, beynini karanlığa mahkûm edeceksin. 


Düşünsene en yakınlarını, seni sevenlerini gözün göremeyecek, onları lâyıkıyla sevemeyeceksin, nefretin adamı olacaksın fakat kendin olamayacaksın bir daha,  fırsatları, iyilikleri, güzellikleri, mutluluğu yakalayamayacaksın hayatta…


Yaşamayacaksın ânı kaçıracaksın. Fırsat vermeyecek nefretin asla “Kindar” olup çıkacaksın 

“Affedici” olmak varken… 


Yeter artık elveda deme zamanın gelmedi mi? Tüm nefretlere, kavgalara, düşmanlıklara, savaşlara…

“Dur! Kendini duy! Bir mola ver, kendini gör”…

Boşuna kin hamalı olma, fıtratın da sevgi var, ondan sevgi taşırmak var senin… Sen sevmek için yaratıldın ancak sevgiyle yaşarsın. Yaratılışına aykırı davranma. Kendi kurtuluşunu yanlış adreste arama.  Yoksa kendini bulamayacaksın bir ömür bulamazsında… Nefret ve kötülükle doğru bir yere varılmaz.


Hayat her zaman tozpembe olmayacak ki zaten… Her türlü rengi barındırmalısın içinde ayrım yapmadan, hesap yapmadan, başına gelene ( neden ben) diye isyan etmeden. Sensin,  çünkü bir sebebi var sen olmasının, seni bulmasının, seni Yaratan’ın bir hesabı var. Hayatta hiç bir şey sebepsiz değil ki… Zaman zaman güleceksin ama ağlayacaksın da, seveceksin ama sevilmeyeceksin de, mutlu olacaksın ama üzüleceksin de, düşeceksin ama kalkacaksın da… Bazen olumlu bazen de olumsuzluklarıyla bir bütün olarak yaşayacaksın hayatı. Hayatın tadına böyle varacaksın. 


Başından neler geçerse geçsin, nasıl yaşarsan yaşa hayat hep devam edecek Yaratan müsaade ettiğince... Sen olsan da olmasan da. Senin ne yaşadığınla inan hiç kimse ilgilenmeyecek.  Sana verilen sayılı bir ömür varken bunun farkına varmamak olur mu hiç? Bu ömrü boşa heba etmeye, nefretle kirletmeye, geçmişte yaşadığın kötü olaylara yani iyisiyle kötüsüyle geçmişine takılıp kalmaya değer mi hiç?


Mademki geçmişi geri getirip yaşadıklarımızı değiştiremiyoruz, geleceğimizi de hiç mi hiç bilmiyoruz.  Gayretimiz ânımızı değerlendirmek, onu sevgiyle beslemek olsun ki yarınımıza sevgiyle ulaşalım. Sevgi dolu yarınların dünleri kalsın hep geride… Haksız mıyım?


“Sen hayatın boyunca yolunu hep sevgiden geçir. Bu yolda ışığın da sevgi olsun. Sevgi ile aydınlan. Sevgi ile yoğrulmuş hamuruna katkı maddesi ekleme ki yüreğin de hep doğal kalsın”… 

Sevgilerimle… 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI