• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

BİR ÜLKÜCÜNÜN İSYANI

15 Ocak 2017 Pazar 15:35

Askeri anlamdaki komando askerliği ile sadece yakıştırma anlamında 'komando kampları' ifadesi kullanılan 1968 yılında CKMP döneminde, ilk olarak Kayseri’de daha sonrada yurdun  muhtelif illerinde kurulan (38 adet) amacı Türk Gençliğini beynelmilel akımlar olan Kominizm, emperyalizm, faşizm ve masonluk tehlikesi karşısında, Türklük guru ve şuuruna sahip islam ahlak ve faziletine inanmış, vatanı bayrağı uğruna canını dahi verebilecek gençler yetiştirmek olan bu kamplarda, eğitim gören ve ülkücü cenahta 49 yıldır bir insan olarak, Milliyetçi, mukaddesatçı bir kimlik taşıyan MHP'yi Alparslan Türkeş’in  ülkücü gençlerin bu bayrak altında toplanması gerektiği şeklindeki talimatı ile Komando kamplarında eğitim gören gençler partide aktif olmasalarda siyasi platformlarda MHP’yi desteklemişler. Bazı gençler ise parti bünyesinde görev almışlardır.

 

Parti faaliyetlerine iştirak etmeyen bizim gibi  gençler ise Kominizmle Mücadele Dernekleri ve bilahare kurulan Ülkü Ocakları bünyesinde görevler almışlardır. Parti faaliyetlerine katılmayan ülkücü gençlerin MHP bünyesine iştirak etmemelerinin nedeni kamplardaki eğitimlerinde yapılan uyarılardır. Bu eğitimlerde  ülkücü siyasi platformlarda partizan veya kişisel menfaatlere dayalı sistemlerin içinde yer almamalı ilkesi, sadece Türk Milliyetçiliğine ülkücü kimliği ile ülkesine faydalı bir Türk genci olarak sadece ülkesini değerlerine sahip çıkmalı ve faaliyetlerini sadece bu platformlarda sürdürmelidir. Bu şekilde komando kampı eğitimli gençlerin önemli bir bölümü MHP faaliyetlerinin içinde aktif olarak yer almamışlar. Ancak seçimlerde oylarını kendi görüşlerine sahip olan MHP’ye vermişlerdir.

 

Bende bu satırların yazarı olarak ilk olarak1968 yılında 16-17 yaşlarında ikamet ettiğim İstanbul’da MTTB bünyesinde Kominizmle Mücadele Derneklerinde ilk siyasi deneyimlerini yaşamış ve bilahare 1969 yılı başlarında ise rahmetli Dr.Fethi Tevetoğlu’nun referansı ile Şile’de kurulan Komando kamplarında yaklaşık 7 ay eğitim gören bir kişi olarak, sadece ülkücü milliyetçi çizgide olduğuna inandığım liderliğini Alparslan Türkeş’in yaptığı MHP dışında daha doğrusu kişisel hesapların yapıldığı ve siyası rant devşirmeye yönelik hiçbir oluşumda bir günlüğünede olsa MHP’ye veya  başka bir partiye üye olmadım.Üye olmadım ancak seçimlerede doğal olarak görüşlerime sahip çıkan bir parti olduğu için MHP’yi destekledim. Yıllarca parti uğruna değil inandığım değerler uğruna Türk Milliyetçiliği uğruna  dönemin şartlarında mücadeleler vererek cezaevlerinin avlularında volta attım.

 

Son zamanlarda moda deyimle MHP’yi desteklemek ile aldatıldığımın farkına vardım Çünkü benim desteklediğim MHP bugünkü çizgide olan MHP değildi. Benimde dünya görüşümü destekleyen, kendi ideolojisini iktidara taşıma mücadelesi veren MHP idi.

 

Bugünkü MHP ise iktidar olmak bir yana yok olmak için kendi ayağına kurşun sıkmayı tercih eden bir politika izlemektedir. MHP 2002 yılında erken seçim kararının alınmasına neden olmuş ve barajın altında kalmıştır. Bugün yine aynı senaryoyu sahneye koyan Bahçeli ve ekibi  MHP’yi bir harakiri yapmanın eşiğine getirmiştir. Anayasanın 330 oyu bulamama riski iktidar partisinide bu teklife balıklama atlamasına neden olmuş ve  Devlet Bahçeli’nin hiç hesapta yokken gündeme getirdiği başkanlık sistemini telaffuz etmesi misali erken seçim gündemini oluşturmaya başlamışlardır.

 

Oysa anayasanın kabulünün anlamı MHP’nin kepenk kapatması anlamını taşımaktadır. Ülkücü kimliği taşıyan gerek komando kamplarında ve gerekse sosyal yaşamda birlikte olduğum MHP’li arkadaşlarım adına, benim gibi yıllarını cezaevlerini beton yığınları arasına gömen gönüldaşlarım adına ve her şeyden önemlisi bu uğurda canlarını veren arkadaşlarımız adına üzüldüm. İnandığım değerler olan Türklük gurur ve şuurunun ve Türk Milliyetçiliğinin ayaklar altına alınmasına zemin hazırlayan projelere ortak olan fikirlerimizi iktidara taşımaya aday olduğuna inandığım MHP’yi desteklediğim için isyan ettim ve etmekteyim.

 

Devlet Bahçeli ve ekibinin bir projenin ürünü olup olmadığını düşünmek elbette bugünlerde ispat edilemez. Ancak 40-50 yıl sonra tarih kesinlikle aldığı kararlar ile kendi kendini yok eden siyasi hataları elbette gündeme taşıyacak ve buna neden olanları sayfalara gömecektir. Milli birliğimizi, Cumhuriyetimizi, Egemenliğimize gölge düşürebilecek hiçbir görüş ve anlayış cezasız kalmayacaktır.

SUÇ SİZLERDE

KENAN KIRCI
15 Ocak 2017 Pazar 15:55

SÜLEYMAN AĞABEY SİZLER BİZİM İDOLÜMÜZSÜNÜZ BİZLER BABALARIMIZDAN AĞABEYLERİMİZDEN SİZLERİN MÜCADELELERİNİ DİNLEYEREK BÜYÜDÜK ŞİMDİDE ÇOCUKLARIMIZA ANLATIYORUZ. AĞABEY BİRAZDA SUÇ SİZLERDE DEĞİLMİ MİRASA NEDEN SAHİP ÇIKMADINIZ MEYDANLARI BOZKURT GEÇİNEN ÇAKALLARA BIRAKTINIZ. SENİN VE EKİBİNİN MURAT KÜÇÜK GOCCİK AHMET KARA YILAN KARA ŞAHİN RAHMETLİ YEDİBELA ERDEM GİBİ AĞABEYLERİMİZ HER BİRİNİZ ÜLKÜ SEMBOLLERİOLARAK GÖNLÜMÜZDE HER ZAMAN YAŞAYACAKSINIZ

2 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI