• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN UYARILARINA KULAK VERMEK GEREKİR

29 Temmuz 2016 Cuma 18:32

Darbenin liderleri olarak anılan generallerin ifadeleri ile, darbenin üzerindeki karanlık noktalar ortaya çıkması gerekirken ne yazık ki, komutanların ifadeleri arasında çelişkiler olayı aydınlatmak yerine tamamen karanlığa sürüklemekte ve soru işaretlerini artmasına neden olmaktadır.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci bir çağrıya kadar vatandaşları meydanlarda tutmak istemesi ve tehlikenin henüz geçmediği konusundaki uyarılarına kulak vermek gerekir.

 

Olay istihbarat zaafiyeti gibi bir kalıbın içine sokulmamalıdır. Doğrudur, istihbarat zaafiyeti zaten gün gibi aşikardır. TSK darbeye iştirakin yüzde 1.5  civarında olduğunu açıklamıştır.

 

Dolaysıyla yüzde 98.5'un görevi vatanı tehlikelere karşı savunmak korumak değilmidir. TBMM Emniyet Müdürlükleri bombalanırken, köprülerde vatandaşın üzerine ölüm saçan kurşunlar sıkılırken yüzde 98.5'inin sessizliğini anlayabilmek mümkün değildir. Yüzde 98.5 oranını oluşturan kuvvetlerden 1 tek F 16 veya helikopter semalarda görülememiş, sokaklarda sadece polisler ve vatandaşlar savaş vermiştir.

 

Dolaysıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uyarılarına kulak vermek gerekir. Çünkü şu an en sağlıklı bilgi kendisindedir.

               

Bu yazımı YAŞ kararlar açıklanmadan yazdığım için komuta kademesinin tamamen değişmesi gerektiğini düşünmekteyim.             

Çünkü astlar derdest edilmiş elleri ayakları bağlanmış bir komutandan emir almayı içlerine sindiremeyebilirler. TSK  rüştünü yeterince ispatlamıştır. Ancak Ancak TSK envanter olarak darbecilerin yüzde oranını 1.5 olarak açıklaması sağlıklı değildir. Çünkü bu oranın muhteviyatında er, erbaş ve generaller aynı statüde değerlendirilmeye alınmıştır.

 

Muhalefet ve iktidar partisi taraflarının birliktelik içinde omuz omuza hareket etmeleri çok önemli bir kazanımdır. Bu arada Türkiye Cumhuriyeti kimliği bayrak, laiklik gibi kavramlarda ön plana çıkarılarak millet.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI