• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

DOĞRULARI YAPARSANIZ SONUÇ SÜPRİZ DEĞİLDİR

03 Şubat 2012 Cuma 14:07

Ne demişiz? Petkoviç’i çok mu aradınız arkadaşlar, hangi kriterlere göre Samsunspor’un kaptan güvertesine oturtmuşuz. Hazırlık maçlarında takke düşmüş, kel görünmüş. Takımızı biz dahi tanımakta güçlük çekmişiz. Yabancı transferlerimiz ise bir istisna hariç kontenjan olsa Çarşambaspor veya Ünyespor’da oynadıklarında belki renklerinden dolayı lider oyuncu kategorisine girebilecek kalitedeki futbolculardan seçilmiş. Bu oyuncuları kim izledi, kim tespit etti ve takıma kim monte etti.
 
Lastik patlamış, fren tutmuyor, uçurumun eşiğine çok az bir mesafe kalmış. Ne yapmak gerekir? Kaptanı güverteden alarak, öncelikle bizim sularımızı tanıyan bir kaptana geminin emanet edilmesi gerekir. Tüm kent bu değişikliği beklerken, biz direniyoruz. Kaptanın arkasında aslanlar gibi duruyoruz. Değişikliğin takıma zarar vereceğini, kaptanlar yolumuza devam edileceği yönünde açıklamalar yapıyoruz.
 
Ne demişiz ? Geminin patronu yani armatör yardımcısı olarak da, Türkiye’de futbol camiasında önemli bir isme kulübü emanet ettik. Gerekli mi idi ? Elbette gerekli idi. Çünkü sezon başında kulüp kurumsallaştırılacak diye yola çıkılmış. Bu yapıyı da en iyi organize edebilecek kişi elbette futbolun içinden gelen bir isim olmalı idi. İyi de biz kendisine kulübün bütün anahtarlarını vermişiz. Teknik konularda sınıfta kalmış, Türkiye’nin en köklü kulübünü sezon birkaç hafta daha devam etse küme düşürecek bir platforma sürüklemiş bir zat-ı muhtereme teslim olmuşuz.
 
Bunun üzerine bizde naçizane bu isim hakkında tüm yerel basın mensupları ve spor yorumcuları methiyeler düzerken, “arkadaşlar bu kişinin iyi bir idari menajer olduğu doğru, belki de Türkiye’de ilk sıralarda yer almakta, ancak bu arkadaş kesinlikle teknik konularda tek adam olmamalı , kendisine bu tür bir görev verildiğinde kaldıramaz. Nitekim yaşanmışlıklar var” demişiz.
 
Sonuç olarak, dün söylediklerimiz bugün gerçekleştirilmiş, kaptan ve patron yardımcısı Samsun Çarşamba havaalanından uğurlanmış. Geminin kaptanlığına ise, Karadeniz’i, Akdeniz’i, Marmara ve Ege denizlerini avucunun içi gibi bilen yeni bir kaptan getirilmiş.
 
Semeresini ise FB maçında almışız. Yok efendim, FB müdafaası zaten dağınık bir görüntü içinde imiş. Böylesine kötü bir günde yakaladığımız FB’yi Pendikspor bir kez daha yenebilirmiş. Sonu “miş” ’ler ile biten kelimeler ile galibiyetimize kılıf aranmakta.
 
Bir gol daha atabilsek, yıllar önceki o güzel espri yine gazetelerin manşetlerini süsleyecekti. Yine arkaları fener”liyecektik. Ama kısmet olmadı. Değişiklik ilk maçta kendini gösterdi. Gençlerimiz aslanlar gibi mücadele ederek, futbolcularından bir tanesinin dahi Samsunspor’un bütçesine eş değerde olan bir takımı yerle bir etmiştir.
 
Çıkış maçıdır değildir. Bunlar ayrı konulardır. Ancak bu galibiyetimiz gelecek için bir umuttur. Pazar günü oynayacağımız D.Ç Karabükspor maçı çok daha önemli hale gelmiştir. Bizim yerimizi alabilecek takımların sayısı 5 civarındadır. Seriye bağlanan galibiyetlerimiz dünkü geçen haftanın karamsar tablosunu bir anda değiştirebilir. Dünkü yazımızda deplasmanlardan kesinlikle galibiyet almamız gerektiğini, içerdeki tüm maçların alınmasının kümede kalmayacağını ifade etmeye çalışmış idik. Veye içerde kaybettiğimiz her puanın en az iki katını deplasmandan telafi edilmesi gerecektir.
 
Doğru birdir. Şu anda Mesut Bakkal’ın takımın başında olması ve ardından ilk maçında gelen FB galibiyeti kenti değişik atmosfere sokmuştur. Olur veya olmaz. ancak en azından yöneticiler neyin nasıl yapılması gerektiği konusunda bir fikir sahibi olmuşlardır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI