• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

EMİN KAR'IN CEVABI

03 Temmuz 2014 Perşembe 16:38

Bilindiği üzere bir süredir kulübe üye olmayan İbrahim Ersöz'ün yönetim kuruluna alınmasının tüzüğümüze aykırı olması nedeniyle seçimin iptal edilmesi gerektiğini ve yeniden genel kurul yapılması ve bu konuda da tarafımca dernekler masasına itiraz edeceğimi gündeme getirmiştim.

 

Bu konuda yazdığım yazılarda, Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar'ın da açıklama yapması gerektiğini talep etmiştim. Başkan Emin Kar ile olan samimi diyaloğa istinaden kendisi Ankara dönüşü beni arayarak, İbrahim Ersöz'ün üyeliği hakkında yanlış bilgiye sahip olduğumu söyledi. İbrahim Ersöz'ün 1535 nolu kulüp üyesi olduğunu ifade etmiştir.

 

Bu açıklamayı yapan Samsunspor başkanıdır eğer doğru ise yazdığım yazıların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmaktadır. Nasıl ki düşüncelerimizi açık bir şekilde paylaşmış isek başkanın bu açılamasını da kamuoyu ile paylaşmanın doğru bir hareket tarzı olduğunu düşünmekteyim.  Çünkü ortak paydamız kişiler değil, Samsunspor'un menfaatleridir. Eğer Samsunspor'un menfaati söz konusu ise yönetim kulunda görevli olup olmamız önemli değildir.

 

TFF ile yıllardır süren kişisel diyaloglarımızı bırakın başkan veya yöneticisini kulüpteki güvenlik görevlileri dahi telelefonla bir talep olsa Samsunspor için her zaman gerekeni yapacağımızı ve yaptığımızı spor kamuoyu bilir. Emin başkanın, İbrahim Ersöz hakkında yaptığı açıklamayı aynen yazıyorum:

 

- İbrahim Ersöz kulübe 1535 no ile kayıtlıdır ve üyedir.

 

Şeytanın avukatlığını yapacak olur isek bu bilginin doğru olmaması halinde çok sevdiğim Emin Kar'ın düşeceği durumu elbette düşünemiyorum. Şimdilik başkanın yaptığı bu açıklamaya itibar etmeliyiz ve inanmalıyız. Olumsuzluk ne olabilir, başkanı zor durumda burakabilecek senaryo ne olabilir..

Örneğin genel kurul öncesinde 1200 üyeniz vardır ancak siz bu olumsuzluk üzerine 1350 kişiyi bir günde yeni üye yaparsınız ve İbrahim Ersöz bey de 1535 nolu üye olur veya 1535 nolu üyeyi bulur.

 

Yeni bir kayıt numarası ile üye kaydı yaparsınız boşalan yerede İbrahim beyi üye yaparsınız. Ancak hiç bir olay ilelebet gizli kalmaz hele Samsun gibi bir yerde hiç saklanamaz. Başkanın böyle bir senaryo hazırlayacağını kesinlikle şahsen düşünmemekteyim.  Ben sadece olabilirmi diye sesli düşündüm yani minare kılıf durumu ancak benim tanıdığım Samsunspor için hayatını vermiş bir Emin Kar'ın yapabileceği bir davranış değidir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI