• 3,602 TL

  • 3,784 TL

  • 143,58 TL

  • 88.531

ncekiler Sonrakiler

EMİN KAR 14 TRİLYON'NUN HESABINI VERMELİDİR

19 Haziran 2014 Perşembe 21:23

Kulübümüzün mali yapısını takip eden eski bir yönetici olarak köşe yazılarımda da bazı dengesizlikleri ifade etmekteyim. Kazım Yılmaz döneminde gereksiz transferlere harcanan paralar malumdur. Yönetim zafiyeti ne yazık ki kulübü 40 trilyona ulaşan borca muhatap kılmıştır. 

Erkut Tutu yönetimi ise, kuruşuna kadar bildiğim üzere 28 trilyona kulübü devir almıştır. Borç ödeyen (5 trilyon) ve kulübü borçlandırmayan üstelik süper ligin kapsını açan tek başkan olmanın yanı sıra, akılcı transferler ile kulübe katkı sağlamıştır. Emin Kar yönetimi ise kulübü 28 trilyon ile devralıp 37 trilyon borç rakamı ile genel kurulun karşısına çıkmıştır. 

Şimdi bu 14 trilyonun nerelere sarf edildiğini kamuoyuna açıklanması gerekir. Üstelik Suat Kılıç başta olmak üzere pek çok iş adamımız ve belediyelerimizden kulübe önemli katkılar sağlanmıştır.  Üst üste rakamları topladığınızda kulübün 14 trilyon gibi bir borca girmesi izah edilmelidir. 

Yönetim kurulunun başarısız olduğu elbette iddia edilemez. Ancak zaten her dönemde borçlarla inleyen ve Fatih Öztürk'ün ifade ettiği gibi dilenen bir kulüp havasından kurtulamayan Samsunspor, yönetimine gelen her yönetici her kuruşun hesabını  vermekle yükümlüdür. 

Sezon sonunda senaryolar hep aynıdır. TFF kapılarını aşındıran futbolcular ve adeta ağlama duvarında ağlayan başkanlar. Oysa başkanın görevi imkanları yaratmaktır. 

Güven tesis ederek kentte birlik ve beraberliği sağlayarak kulübe gelir sağlayacak projeler üretmektir. Genel Kurullarda ise delegelerimiz emme basma tulumba misali 'kabul edenler etmeyenler' sorusuna bilinçsizce el kaldırmamalı, neyi onaylayıp onaylamadığını bilmelidir. Nitekim kulübün paralarını iç eden kişiler için dahi, el kaldırılarak yapılan suistimaller genel kurul salonlarında onaylanmıştır.

Genel kurul delegeliğinin bir sorumluluğu vardır bu sorumluluk layıkı ile yerine getirilmediğinde havanda su dövülecek ve süper lig her yıl bir başka bahara kalacaktır.

Bu konuda basına da önemli sorumluluklar düşmektedir. Örneğin beğenerek izlediğim Taraftarın Sesi ve Spor Aksiyon programlarında hiç değilse bir iki ayda periyodik olarak kulüp başkanı veya mali konularda sorumlu yönetici mali konularda açıklama yapılabilecek organizasyonlar yapmalıdırlar ve kamuoyu bilgilendirmelidir.

Nitekim bunun örneğini Ömer Çoruh, Erdal Cansu'nun programında gerçekleştirmiştir.

cıkıp acıklarsakı acıklayacak,,

yılmaz batı
11 Eylül 2014 Perşembe 12:43

sevgılı eskı yonetıcı sımdıkı kose yazarı bey efendı .. sızın yonetım donemızden kalan borclar kac para idibu 1.sımdı bu 14 trilyon lıra sıze kım pas ettı bu 2 .eger bu acıklanırsa ve sadece soylem veya gereksız bır spekilasyon cıkarsa bu 3 .kım kulube ne kadar katkı sagladı o iş adamlarını zaten bizler ve samsunlular bılıyor cesaretın varsa destek cıkmayanları kulupten ve armadan nemalananları yaz bu 4.aglama derken kastınız paralı baskan ise gorduk cok sukur

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

zamanımı

alp
19 Haziran 2014 Perşembe 22:53

Kongre öncesi yazılan yazı olsa durum tespiti tutu propagandası vs diye bilirdik sayın yazar genel kurul yapıldı ve seçilen insanların yıpratılmasının kimseye bir faydası yok zaman eleştiriden ziyade destek olma zamanı destek olmuyorsak da köstek olmama zamanı.yazınızda övdüğünüz siyasetçiler bu şehrin biryerlere taşıdığı insanlar onlar olumsuz hiç konuşmayacaklar ...

0 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI